Archiwum kategorii: Uncategorized

Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole 2023

21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski.Uczniowie w pięknych wiosennych strojach powitali wiosnę na szkolnych korytarzach. W tym roku każdej klasie Samorząd Uczniowski wybrał kolor przewodni. I tak: Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszenia na lekcji 4 na Halę Sportową, gdzie uroczyście przywitaliśmy Panią Wiosnę, która przybyła do nas na… Czytaj dalej »

Dzień Kobiet 2023

Raz do roku jest taki dzień, Który przemija jak piękny sen… Wszystkie kobiety, panie i matki W dniu tym dostają pachnące kwiatki… 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta, pojawiają się kwiaty, życzenia, drobne upominki.Męska część Samorządu Uczniowskiego –… Czytaj dalej »

Na Polach Grunwaldu …- Lekcja Historii w Klasie IV b 2023

W klasie czwartej na lekcjach historii uczniowie poznają różne obrazy z historii Polski. Jednym z tematów jest wielka wojna z zakonem krzyżackim- wydarzenie i postacie o doniosłym znaczeniu dla Polaków.Uczniowie klasy IV b wykonali rekwizyty potrzebne do zrekonstruowania przebiegu bitwy pod Grunwaldem (chorągiew Królestwa Polskiego, miecze, tarcze, zbroję, stroje). W środę, 22 lutego na lekcji… Czytaj dalej »

Niech Żyje Bal! – Zabawa Karnawałowa 2023

Dnia 14 lutego 2023 roku sala gimnastyczna w naszej szkole zapełniła się wspaniale wystrojonymi tancerzami.Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli bal karnawałowy POLONEZEM, a klasy drugie i trzecie wprowadziły nas w świat tańca latynoamerykańskiego. Klasy drugie zatańczyły TANGO, a trzecie CZA-CZĘ. Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych i wychowania fizycznego poznali i utrwalili podstawowe kroki, które zaprezentowali na… Czytaj dalej »

Sieciaki – Internet Bez Przesady 2023

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 uczniowie klas trzecich w dniu 16.02.2023 r . uczestniczyli w profilaktycznym spotkaniu online zatytułowanym „Sieciaki – Internet bez przesady”. Spotkanie to prowadzili przedstawiciele Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Poprzez zajęcia online promowane były zasady bezpiecznego i pozytywnego korzystania z Internetu przez dzieci. Celem zajęć było omówienie zagrożeń związanych z… Czytaj dalej »

Poczta Walentynkowa, czyli Walentynki w Naszej Szkole 2023

„Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!” 14 lutego obchodzimy walentynki. Jest to wyjątkowy dzień – czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwości. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy mógł… Czytaj dalej »

Zdrowo i Kolorowo, czyli Szkolne Drugie Śniadanko 2023

W ramach promocji zdrowego stylu życia, uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawców mgr Marzeny Tomery i mgr Beaty Stasiak, przed feriami, podczas zajęć edukacji technicznej, z ogromnym entuzjazmem przygotowali dla siebie drugie śniadanie – pyszny i zdrowy poczęstunek! Były to kolorowe kanapeczki oraz owocowe szaszłyki. Mniam, mniam! W naszej szkole, nie od dziś, kształtujemy zdrowe… Czytaj dalej »

Apel Z Rozdaniem Nagród 25.01.2023

25 stycznia na sali gimnastycznej odbył się apel szkolny podsumowujący I semestr. Podczas spotkania Pani Dyrektor mgr Barbara Kuchnia wraz z nauczycielami wręczyli nagrody oraz dyplomy uczniom biorącym udział w rejonowych konkursach przedmiotowych. Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursach gratulujemy wyników i życzymy wielu dalszych sukcesów!Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na zasady… Czytaj dalej »

Bezpieczne i Zdrowe Ferie Zimowe 2023

Dnia 27 stycznia odbył się apel dla klas 1-3, którego tematem były bezpieczne i zdrowe ferie zimowe. Uczniowie klas drugich udzielili swoim kolegom rad, jak bezpiecznie, ale i ciekawie można spędzić ten czas. Ferie zimowe są po to, żeby odpoczywać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania, na które brakuje nam czasu w okresie nauki. Aby zimowy… Czytaj dalej »

Dzień Piżamy 27.01.2023

W ostatni dzień przed feriami 27 stycznia 2023, aby uczcić zakończenie semestru, wprawić się w dobry nastrój i poczuć swobodnie, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Klasy i osoby, które chciały wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski, musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania. Było wesoło i kolorowo!!! Każdy,… Czytaj dalej »