Archiwum kategorii: Uncategorized

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” Stefan Żeromski W dniu 21 czerwca 2024 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. św. Marcina w Wiśniowej. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przeszli do budynku Hali Sportowej im. Kazimierza Bubuli.… Dowiedz się więcej »

Apel o Bezpieczeństwie Dla Klas 1-3: “Bezpieczne Wakacje”2024

W dniu 19 czerwca 2024r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w apelu – Bezpieczne wakacje. Apel przygotowali uczniowie z klasy 1a i 1b wraz ze swoimi wychowawcami.Pierwszaki przypomniały o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji – podczas zabawy, wypoczynku nad wodą , w lesie, w górach. Nie zapomniały też o ważnych numerach alarmowych, które… Dowiedz się więcej »

Gościnne Progi Orkanówki 2024

Zapłonione błękity, Przez mrok złocące się struny, Niebem zajęte gór szczyty — Dzwonią na cudny dzień!…                 „Pochwała życia” Wł.Orkan 18 czerwca 2024 r., w piękny, słoneczny dzień, dzielni pierwszoklasiści, pod opieką nauczycieli i rodziców, ruszyli na długo wyczekiwaną krajoznawczą wycieczkę górskimi szlakami Beskidu Wyspowego. Celem wycieczki była willa – dom – muzeum biograficzne patrona… Dowiedz się więcej »

Działalność Szkolnego Wolontariatu W II Semestrze Roku Szkolnego 2023/2024

Udział Wolontariatu w akcji „Szkoło pomóż i Ty” 2023/2024 Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych.
Akcja rozpoczęła się na początku września i trwała do połowy czerwca. Szkolny Wolontariat rozprowadzał kalendarzyki wśród uczniów szkoły, były one również dostępne w sklepiku szkolnym. W bieżącym roku Fundacja pomaga chłopcu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone w ramach akcji „Szkoło pomóż i Ty” zasiliły konto Fabiana i zostały przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie. Dowiedz się więcej »

Podsumowanie Innowacji Pedagogicznych z Informatyki Rok Szkolny 2023/2024

Podsumowanie Innowacji “Z informatyką w przyszłość” Od października 2023 r. wśród klas 4-6 SP Wiśniowa realizowana była innowacja pedagogiczna „Z informatyką w przyszłość”. Nowatorski charakter innowacji polegał na wykorzystaniu podczas lekcji robota edukacyjnego Photon. Innowacją objęte były następujące zajęcia edukacyjne: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, informatyka, technika. Robot edukacyjny Photon pozwolił na zapoznanie się uczniów z nowymi technologiami.… Dowiedz się więcej »

The Big Challenge 2024

W drugiej połowie kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Ten prawdziwy maraton językowy składał się aż z 55 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Sprawdzały one umiejętności rozumienia tekstów słuchanych oraz reagowania na zasłyszany tekst, rozumienie tekstów czytanych, znajomość gramatyki i słownictwa oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych.… Dowiedz się więcej »

Gminny Konkurs Matematyczny dla Klas Trzecich na Węglówce 2024

Dnia 04.06.2024 r. w Szkole Podstawowej w Węglówce odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 3. W rozgrywkach brali udział uczniowie z okolicznych szkół: Wiśniowej, Lipnika oraz Węglówki. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Murzyn, Leon Zieliński, Jacek Konieczny, Szymon Murzyn, Szymon Radoń, Antoni Pręcikowski. Uczestnicy konkursu szybko przekonali się, dlaczego matematyka nosi tytuł „Królowej Nauk”. Zadania… Dowiedz się więcej »

IX Gminny Konkurs Matematyczny: “Geniusz Matematyczny” 2024

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Geniusz Matematyczny” dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z gminy Wiśniowa. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z pięcioma zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki – p. Urszulę Kucałę organizatora konkursu, p. Katarzynę Obajtek oraz p. Joannę Kowal. Zadania, o różnym stopniu trudności, przysporzyły… Dowiedz się więcej »

XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana 2024

W dniu 06.06.2024 na Orkanówce w Porębie Wielkiej odbył się XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana. Uczniowie z klas IV – VI reprezentowali naszą szkołę w różnych konkurencjach konkursowych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu. Pierwszą z nich był konkurs plastyczny dotyczący życia i twórczości Władysława Orkana, kolejno prezentacja multimedialna dotycząca sposobów… Dowiedz się więcej »

Konkurs Kaligraficzny 2024

Dnia 29 kwietnia odbył się szkolny Konkurs Kaligraficzny, w którym brali udział uczniowie z poszczególnych klas 1-3. Dzieci miały za zadanie przepisać wiersz o tematyce wiosennej dostosowany do swojego poziomu i umiejętności. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę: staranność oraz poprawność zapisu pod względem ortograficznym i kaligraficznym. Prawidłowe łączenie liter oraz rozmieszczenie tekstu we… Dowiedz się więcej »