Archiwum kategorii: Uncategorized

Wycieczka Klas Drugich i Trzecich do Teatru 2024

W dniach 29 lutego oraz 1 marca klasy drugie i trzecie wybrały się do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Pippi”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania w teatrze. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przygód Pippi… Czytaj dalej »

Zakończenie Innowacji Pedagogicznej w Języku Angielskim “Time for a story”

Klasa 3b zakończyła przygodę z czytaniem w języku angielskim (innowację pedagogiczną) ”Time for a story” prowadzoną przez P. Joannę Radoń.Od października do końca lutego 2024 r. podczas zajęć języka angielskiego dzieci wysłuchały 10 opowiadań w języku obcym.Uczniowie wykonywali i rozwiązywali karty pracy, czytali z podziałem na role, a po każdej lekturze dokonywali zapisu książeczki we… Czytaj dalej »

Biblioteka Szkolna w Projekcie „Zmysłoczułe Szkoły” 2024

Od początku lutego w naszej bibliotece szkolnej realizujemy ogólnopolski projekt „Zmysłoczułe Szkoły: wyciszamy przerwy, wyciszamy szkoły, wyciszamy się.” Głównym celem jest dbanie o dziecięcy dobrostan, stworzenie w szkole miejsca, które pozwoli odpocząć od hałasu oraz będzie sprzyjać wyciszeniu emocji, a także uwrażliwi dzieci na funkcjonowanie i rolę zmysłów.W czytelni stworzyliśmy takie miejsce, gdzie w każdy… Czytaj dalej »

Konkurs Wielkanocny Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu 2024

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Wolontariatem ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” dla klas 1-3 i 4-8 w kategorii: „Jajko wielkanocne” i „Stroik Wielkanocny”. Format pracy, technika wykonania, materiały są dowolne – liczy się samodzielność i inwencja twórcza. Bardzo prosimy o odpowiednie podpisanie prac. Wszystkie przyniesione na konkurs ozdoby chcielibyśmy przekazać na kiermasz świąteczny, który… Czytaj dalej »

Podsumowanie Pracy Szkolnego Wolontariatu w I Semestrze Roku Szkolnego 2023/2024

Udział Wolontariatu w zorganizowaniu „Paczki dla maluszka”.
Szkolny Wolontariat przyłączył się do akcji Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej. Do specjalnie przygotowanego przez wolontariuszy pudełka umieszczonego obok portierni uczniowie szkoły wkładali przyniesione przez siebie artykuły. Zbieraliśmy najbardziej potrzebne rzeczy dla małych dzieci, m.in. chusteczki nawilżane, pampersy, zabawki, maskotki, płyny do kąpieli, książeczki itp. Zbiórkę codziennie przed lekcjami nadzorowali wolontariusze. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej w Wiśniowej, dzięki czemu przyczyniliśmy się do stworzenia prezentów dla podopiecznych Fundacji.
Czytaj dalej »

Łamigłówki Logiczne 2024

Od 2019 roku 14 stycznia ustanowiony jest Światowym Dniem Logiki. Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. Na lekcjach matematyki w poniedziałek 15.01 rozwiązywane były nietypowe problematyczne zadania wymagające logicznego myślenia. Samorząd Szkolny wraz opiekunami p. Martą Ligęzowską, p. Krystyną Mazur i p. Anną Czerwińską zorganizowali konkursy dla klas 1-3… Czytaj dalej »

Maleńka Miłość w Żłobie Śpi – Jasełka 2023

22 grudnia 2023 r. uczniowie klas piątych zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i aktorskie podczas jasełek wystawianych jak co roku w naszej szkole. Uczniowie przedstawili opowieść o Bożym Narodzeniu w ich własnej interpretacji. Podczas przedstawienia nie zabrakło polskich kolęd oraz przepięknej ścieżki dźwiękowej, która dodatkowo budowała atmosferę.Wśród licznie zgromadzonej społeczności uczniowskiej i nauczycieli na widowni obecni… Czytaj dalej »