Archiwum kategorii: Uroczystości i imprezy szkolne

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia 2023

17.11.2023 już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do akcji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zarejestrowaliśmy szkołę na www.wmtday.org, skorzystaliśmy z ciekawych materiałów i wysłaliśmy sprawozdanie z przeprowadzonych działań. W tym roku do tej akcji zgłosiło się aż 7420 szkół. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Elżbieta Studnicka współpracując z nauczycielami matematyki: p. Barbarą Matusiak,… Czytaj dalej »

Dzień Pluszowego Misia 2023

Pluszowy miś jest nieodłącznym elementem dzieciństwa: puchaty, bury lub kolorowy, mały czy też duży. Towarzysz dzieci w świecie zabawy, najlepszy przyjaciel, pocieszyciel oraz powiernik sekretów. Zapewne każdy z nas ma lub miał swojego ukochanego misia.W naszej szkole już po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto.27 listopada dzieci z klas I – III wykonały przepiękne… Czytaj dalej »

Święto Niepodległości 2023

„Dziś wielka jest rocznica 11 listopada, Tym co zmarli za ojczyznę, Hołd wdzięczności Polska składa.” 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawczyniami p. Joanną Kowal i p. Barbarą Polak oraz p. Małgorzatą Bednarczyk.Po krótkim wstępie, zapaleniu zniczy w hołdzie… Czytaj dalej »

Dzień Postaci z Bajek 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. Bajki od dawna są źródłem nie tylko rozrywki i zabawy, ale także wychowywania wielu pokoleń.9 listopada uczniowie kl. I-IV oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w Wiśniowej zostały zaproszone do biblioteki szkolnej – krainy baśni. W czasie spotkania wysłuchali oni… Czytaj dalej »

Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Od wielu lat październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek brzmiało: „Tu kwitnie wyobraźnia”.Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała szereg konkursów i atrakcji: Uczniowie za udział w konkursie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe… Czytaj dalej »

Witamy Pierwszaków! 24.10.2023

„Idą Pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy! (…) Z bijącym sercem stają przed szkołą. Jaki im tu będzie? Bardzo wesoło!” Dnia 24 października 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Orkana w Wiśniowej odbyła się uroczystość Ślubowania Uczniów klas pierwszych. Na tę ważną uroczystość przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice… Czytaj dalej »

Ciasteczkowa Środa 18.10.2023

W dniu 18 października 2023 r., po raz pierwszy w nowym roku szkolnym, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt. „Ciasteczkowa Środa”. Została ona wprowadzona w poprzednich latach, ale i w tym roku okazała się świetną i przede wszystkim smaczną inicjatywą. To już kolejny rok ogromnego zaangażowania uczniów i ich rodziców, którzy przygotowali smakołyki. Dziękujemy klasom drugim… Czytaj dalej »

Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Wiśniowej Pamięta …

Po raz kolejny Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Szkoła pamięta”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja polega na upamiętnieniu ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.W tym roku uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej im. Władysława… Czytaj dalej »

Akademia z Okazji 45. Rocznicy Wyboru Karola Wojtyły na Papieża 2023

16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, zorganizowana w związku z 45 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Oprócz odtworzenia nagrania z tego tak ważnego dla Polski i Kościoła momentu, podczas akademii zaprezentowano również wspomnienia osób związanych z naszą gminą, które pamiętają tamte wydarzenia.Uroczystość uświetniły także występy uczniów i uczennic naszej szkoły,… Czytaj dalej »

Dzień Edukacji Narodowej 2023

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwijać”.Dnia 13 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystym apelu wzięli udział pedagodzy oraz zaproszeni goście emerytowani pracownicy oświaty, pan wójt, a także uczniowie naszej szkoły.Uroczysta akademia rozpoczęła się od filmu z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej. Następnie uczennice naszej… Czytaj dalej »