Archiwum kategorii: Uroczystości i imprezy szkolne

Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole 2023

21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski.Uczniowie w pięknych wiosennych strojach powitali wiosnę na szkolnych korytarzach. W tym roku każdej klasie Samorząd Uczniowski wybrał kolor przewodni. I tak: Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszenia na lekcji 4 na Halę Sportową, gdzie uroczyście przywitaliśmy Panią Wiosnę, która przybyła do nas na… Czytaj dalej »

Dzień Kobiet 2023

Raz do roku jest taki dzień, Który przemija jak piękny sen… Wszystkie kobiety, panie i matki W dniu tym dostają pachnące kwiatki… 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta, pojawiają się kwiaty, życzenia, drobne upominki.Męska część Samorządu Uczniowskiego –… Czytaj dalej »

Niech Żyje Bal! – Zabawa Karnawałowa 2023

Dnia 14 lutego 2023 roku sala gimnastyczna w naszej szkole zapełniła się wspaniale wystrojonymi tancerzami.Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli bal karnawałowy POLONEZEM, a klasy drugie i trzecie wprowadziły nas w świat tańca latynoamerykańskiego. Klasy drugie zatańczyły TANGO, a trzecie CZA-CZĘ. Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych i wychowania fizycznego poznali i utrwalili podstawowe kroki, które zaprezentowali na… Czytaj dalej »

Poczta Walentynkowa, czyli Walentynki w Naszej Szkole 2023

„Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!” 14 lutego obchodzimy walentynki. Jest to wyjątkowy dzień – czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwości. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy mógł… Czytaj dalej »

Dzień Piżamy 27.01.2023

W ostatni dzień przed feriami 27 stycznia 2023, aby uczcić zakończenie semestru, wprawić się w dobry nastrój i poczuć swobodnie, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piżamy. Klasy i osoby, które chciały wziąć udział w zabawie zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski, musiały w tym dniu ubrać do szkoły swoje stroje do spania. Było wesoło i kolorowo!!! Każdy,… Czytaj dalej »

“Teraz Zeus ma głos …” Lekcja Języka Polskiego w Klasie 5b

Dnia 10 stycznia w klasie 5b odbyła się lekcja języka polskiego, podczas której uczniowie wehikułem czasu przenieśli się w odległe czasy starożytnej Hellady na górę Olimp.W opowieściach przedstawiali swoje zmartwienia i radości, tłumaczyli powstanie pór roku, przepraszali za niewłaściwe zachowanie. Na uczcie u Zeusa nie zabrakło Demeter i Kory (Persefony), pięknej Afrodyty, Dionizosa- boga winnej… Czytaj dalej »

Jasełka 2022

„Sceneria już jest przygotowana,Noc, w głębi szopka, mała, drewniana.Gwiazdki na niebie dziwnie migocą,Jakby radośnie puszczały oko.” Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Tegoroczne jasełka w naszej szkole odbyły się w czwartek 22 grudnia i zostały przygotowane przez uczniów klas piątych pod opieką wychowawczyń oraz Pani Małgorzaty Bednarczyk.Przedstawienie… Czytaj dalej »

Hej Kolęda, Kolęda… 2022

Chociaż do Wigilii Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni, już dzisiaj uczniowie klasy 4a rozpoczęli coroczną tradycję wędrownego kolędowania. Przebrani w stroje biblijnych Maryi i Józefa, Trzech Króli, pastuszków, aniołków, a nawet baranka, kolędnicy wyruszyli do Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej. Przedszkolaki obejrzały występ kolędowy z zainteresowaniem, włączając się w śpiew znanych kolęd. Czwartoklasiści zaśpiewali tradycyjne polskie… Czytaj dalej »

Pasowanie Na Czytelnika 2022

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej oraz możliwość samodzielnego wypożyczenia książki to ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Dnia 9 grudnia 2022 uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Sowa… Czytaj dalej »

Dzień Pluszowego Misia 2022

„Czy to jutro, czy to dziś,wszystkim jest potrzebny Miś!” Takim hasłem misiowy korowód witał każdą klasę w Dniu Pluszowego Misia. 25 listopada wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, zostali obdarowani słodką niespodzianką, która zawierała krótką sentencję. W czasie przerw międzylekcyjnych na szkolnych korytarzach odbyła się pierwsza edycja „Dancing with the Teddy… Czytaj dalej »