Archiwum kategorii: Uroczystości i imprezy szkolne

Spektakl “O Mruku Borsuku” 2024

Słowa ważne są ogromnie,A mój język świadczy o mnie.Dobre więc maniery wolęNa ulicy i przy stole. Takie słowa piosenki usłyszeli uczniowie klas młodszych 26.04.2024 r. na zakończenie spektaklu pt. „O mruku borsuku”. Korytarz parteru zamienił się w teatr. Trema, kostiumy i rekwizyty. Scena, scenografia, aktorzy i widzowie oraz muzyka. Aktorzy – uczniowie należący do kółka… Dowiedz się więcej »

Dzień Ziemi 2024

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” Florian Plit Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji 22 kwietnia… Dowiedz się więcej »

14 Kwietnia – Święto Chrztu Polski

Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji i narodziny Polski. Historycy uważają, że chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Wydarzenie to nie miało jedynie znaczenia religijnego, włączyło bowiem rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej otwierając przed… Dowiedz się więcej »

Pierwszy Dzień Wiosny – Kreatywność w Akcji 2024

21 marca Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował nietypowe wydarzenie – Dzień bez plecaka.Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją pomysłowością, prezentując różnorodne sposoby na przyniesienie swoich podręczników i przyborów, od walizek po koszyki, worki i garczki. Nie zabrakło też wózka dla lalek czy wanienki dla dziecka. Pomysłowość uczniów nie ma granic 🙂 Brawo dla Was! Dodatkowo klasy 1-3… Dowiedz się więcej »

Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Wiśniowej. Chłopcy Działają. 2024

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Wiśniowej była miejscem nie tylko nauki, ale także radości i wspólnoty. Dowodem na to był niedawny Dzień Kobiet, który stał się niezapomnianym wydarzeniem dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego. Chłopcy postanowili nie tylko docenić swoje koleżanki, ale także uhonorować wszystkie kobiety pracujące w szkole. Atmosfera tego dnia była niesamowicie serdeczna i… Dowiedz się więcej »

Bal Nad Bale! 2024

Przed feriami – 8 lutego 2024 r. uczniowie – roztańczeni, uśmiechnięci, w kolorowych strojach zapełnili salę gimnastyczną.Najpierw pierwszoklasiści dostojnym krokiem poloneza – narodowego tańca polskiego – rozpoczęli Szkolny Bal Karnawałowy. Po polonezie przyszedł czas na taniec o nazwie belgijka. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych tańców towarzyskich zachęcających do integracji.Trzecioklasiści w parach wirowali w walcu… Dowiedz się więcej »

Maleńka Miłość w Żłobie Śpi – Jasełka 2023

22 grudnia 2023 r. uczniowie klas piątych zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i aktorskie podczas jasełek wystawianych jak co roku w naszej szkole. Uczniowie przedstawili opowieść o Bożym Narodzeniu w ich własnej interpretacji. Podczas przedstawienia nie zabrakło polskich kolęd oraz przepięknej ścieżki dźwiękowej, która dodatkowo budowała atmosferę.Wśród licznie zgromadzonej społeczności uczniowskiej i nauczycieli na widowni obecni… Dowiedz się więcej »

Pasowanie Na Czytelnika 2023

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe wydarzenie, a pierwsza wypożyczona książka na długo zapada w pamięć.Dnia 19 grudnia uczniowie Ia i Ib oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy II, III i IV, zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie… Dowiedz się więcej »

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia 2023

17.11.2023 już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do akcji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zarejestrowaliśmy szkołę na www.wmtday.org, skorzystaliśmy z ciekawych materiałów i wysłaliśmy sprawozdanie z przeprowadzonych działań. W tym roku do tej akcji zgłosiło się aż 7420 szkół. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Elżbieta Studnicka współpracując z nauczycielami matematyki: p. Barbarą Matusiak,… Dowiedz się więcej »