Archiwum kategorii: Sport

Maria Panek z Klasy 4a Nie Schodzi z Podium Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich 2023

Za nami trzy rzuty Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich, które odbyły się kolejno w Zakopanem, i dwa razy w Klikuszowej. Mimo kiepskich warunków śniegowych do treningów dzielnie startują nasi młodzi adepci biegów narciarskich w zawodach rangi wojewódzkiej.Maria Panek wygrała dwie ligi w Zakopanem i Klikuszowej na dystansie 1 km stylem dowolnym, a stylem klasycznym w… Czytaj dalej »

Rugby Tag 05.12.2022

5 grudnia w Krakowie odbyły się finały wojewódzkie w Rugby Tag, w bezkontaktowej grze zespołowej na bazie rugby. Nasze drużyny zaprezentowały się świetnie w tej nowej dla nas dyscyplinie. Reprezentacja klas 6 zdobyła brązowy medal, klas piątych – 4 miejsce, a klas czwartych po zaciętym boju również 4 miejsce przegrywając jednym przyłożeniem medal.Lista osób reprezentująca… Czytaj dalej »

Cztery Razy Na Podium W Powiatowych Zawodach W Piłce Nożnej Halowej 2022

Zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt z klas 4-6 zdobyła brązowe medale w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej Halowej, które odbywały się w październiku (4 X i 6 X) w Wiśniowej.Skład drużyny chłopców: Oliwier Polak, Sebastian Murzyn, Krystian Mazepa, Kacper Ruman, Maciej Piechnik, Karol Zając, Filip Primi, Mariusz Woś, Michał Jamróz, Piotr Szczechowicz.Skład drużyny… Czytaj dalej »

78. Rocznica Pacyfikacji Wiśniowej I Lipnika Oraz XXXIX Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów

W dniu 19 września w Wiśniowej odbyły się uroczystości patriotyczne i sportowe, które uczciły tragiczne wydarzenia z okresu drugiej wojny światowej. Data 18 września to rocznica pacyfikacji Wiśniowej i Lipnika, przeprowadzonej przez oddziały hitlerowskie we wrześniu 1944 roku. Od trzydziestu dziewięciu lat dla uczczenia tych tragicznych dni organizowana jest Sztafeta Szlakiem Walk Partyzantów Armii Krajowej… Czytaj dalej »

Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Jesieni” 2022

W dniach 15-16 września w naszej szkole rozegrano szkolne biegi przełajowe. Dla klas IV- VIII były to przede wszystkim eliminacje do reprezentacji szkoły startującej w Sztafecie Szlakiem Walk Partyzantów AK i BCh oraz w mistrzostwach powiatu. Wszyscy uczniowie otrzymali medale ufundowane przez LKS Markam Wiśniowa-Osieczany i Gminę Wiśniowa, gdyż biegi odbyły się w ramach realizacji… Czytaj dalej »