Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego 20.10.2022

przez | czwartek, 20 października, 2022

20 października 2022 uczniowie klas 5 i 7, wraz z wychowawcami, pojechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie zwiedzili zamek w Pieskowej Skale oraz zobaczyli m.in. Maczugę Herkulesa, Kaplicę „Na Wodzie”, ruiny Zamku w Ojcowie, Park Zdrojowy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską, Źródełko Miłości, Skały Kawalerskie i Skały Panieńskie. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o historii i legendach tych miejsc. Dzięki słonecznej pogodzie, spacerując po parku, można było również podziwiać piękno złotej polskiej jesieni. Na koniec uczniowie zwiedzili Jaskinię Nietoperzową – największą jaskinię Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W jej wnętrzu można podziwiać nacieki takie jak m.in. wodospad naciekowy z kropielnicą, ambony oraz olbrzymie kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini. Jaskinia jest także jednym z największych siedlisk nietoperzy, które są symbolem Ojcowskiego Parku Narodowego.

Idealna pogoda, magia i urok otaczających wapiennych skał i ostańców sprawiły, że uczestnikom wycieczki żal było opuszczać to miejsce.

Opracowanie: mgr Urszula Bajer