Śpiew w Duchu Patriotyzmu 2022

przez | wtorek, 22 listopada, 2022

16 listopada 2022r. szkolny zespół muzyczny wziął udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Głogoczowie. Uczniowie wyśpiewali i wygrali na instrumentach I miejsce, wykonując znaną pieśń z okresu powstania warszawskiego pt. Pałacyk Michla.
W skład zespołu wokalno-instrumentalnego „Orkan” weszli:

• Nadia Stasiak 4a
  • Magdalena Jamróz 5b
  • Alan Dudzik 7a
  • Kinga Jaśkowiec 7a
  • Karol Rzońca 7b
  • Piotr Dudzik 8a
  • Patryk Dominik 8a
  • Tomasz Dominik 8a
  • Mikołaj Warmuz 8b
  • Milena Murzyn 8c
  • Kacper Matusiak 8c
  • Julia Piwowarczyk 8d

W kategorii soliści zaprezentowała się Nadia Stasiak, która została nagrodzona II miejscem.
18 listopada 2022r. soliści i duety zaprezentowali się muzycznie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej Każdy Polak gra i śpiewa Polsce… solo i w duecie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Harcerza w Krakowie. Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom zaprezentowany przez wszystkich uczniów naszej szkoły.
W kategorii soliści I miejsce zajęła uczennica klasy 4a, Nadia Stasiak, natomiast w kategorii duety I miejsce otrzymali Piotr Dudzik i Patryk Dominik, uczniowie klasy 8a.

Opracowanie: mgr Małgorzata Bednarczyk