Pasowanie Na Czytelnika 2022

przez | czwartek, 22 grudnia, 2022

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej oraz możliwość samodzielnego wypożyczenia książki to ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Dnia 9 grudnia 2022 uczniowie klasy 1a i 1b zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas uroczystości uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Sowa i przyjaciele”, przygotowane przez uczniów należących do kółka teatralnego ZUM pod kierunkiem Pani mgr Marzeny Tomery. Zapoznali się z regulaminem oraz księgozbiorem biblioteki. Przyszli czytelnicy mogli wykazać się także wiedzą podczas quizu, który sprawdzał ich wiedzę dotyczącą  zachowania w bibliotece oraz postępowania z książkami.  Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki oraz zostali pasowani na Czytelnika przez Panią Dyrektor mgr Barbarę Kuchnia. Pamiątką tego wyjątkowego spotkania jest „Drzewo Nowych Czytelników”, gdzie każdy uczeń odbił swój palec. Na zakończenie uroczystości mali Czytelnicy samodzielnie wybierali i wypożyczali książki. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały w prezencie wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki pt. ,, Pierwsze abecadło’’.

Kochani Pierwszoklasiści!

Witamy Was w naszej Bibliotece!
Starajcie się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości.
Szanujcie je, jak najbliższych sercu przyjaciół.

Opracowanie: mgr Maria Irzyk