Hej Kolęda, Kolęda… 2022

przez | czwartek, 22 grudnia, 2022

Chociaż do Wigilii Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni, już dzisiaj uczniowie klasy 4a rozpoczęli coroczną tradycję wędrownego kolędowania. Przebrani w stroje biblijnych Maryi i Józefa, Trzech Króli, pastuszków, aniołków, a nawet baranka, kolędnicy wyruszyli do Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej. Przedszkolaki obejrzały występ kolędowy z zainteresowaniem, włączając się w śpiew znanych kolęd. Czwartoklasiści zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy: W żłobie leży, Jezusa Narodzonego, Przybieżeli do Betlejem oraz znane pastorałki: Świeć Gwiazdeczko, Chojka. Kolędnicy odwiedzili również uczniów klas pierwszych.

Kolędowy orszak sprawił, że w szkole dało się poczuć świąteczną atmosferę. Polskie kolędy przypominają nam o tym, by w natłoku przedświątecznych przygotowań zatrzymać się na moment i wspomnieć narodziny Jezusa, Syna Bożego.

W żłobie leży, któż pobieży kolędować Małemu,

Jezusowi, Chrystusowi dziś nam narodzonemu!

Opracowanie: mgr Małgorzata Bednarczyk