Jasełka 2022

przez | poniedziałek, 9 stycznia, 2023

„Sceneria już jest przygotowana,
Noc, w głębi szopka, mała, drewniana.
Gwiazdki na niebie dziwnie migocą,
Jakby radośnie puszczały oko.”

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Tegoroczne jasełka w naszej szkole odbyły się w czwartek 22 grudnia i zostały przygotowane przez uczniów klas piątych pod opieką wychowawczyń oraz Pani Małgorzaty Bednarczyk.
Przedstawienie jasełkowe rozpoczęło się tańcem aniołów. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa i przeplatał się ze śpiewem kolęd i pastorałek. Aniołowie zwiastowali wesołą nowinę o narodzinach Zbawiciela Świata. W pięknej, zimowej scenerii do Maryi, Józefa i Dzieciątka składając swe dary przybyli pasterze, trzej królowie i grupa szkolnych dzieci. W ciszy i skupieniu publiczność wysłuchała świątecznych życzeń. Jak zawsze było miło, pięknie i świątecznie. Na zakończenie uczniowie zaprosili całą społeczność szkolną i wszystkich gości do wspólnego kolędowania. Zaprezentowali swoje umiejętności w grze m. in. na gitarach, keyboardach, akordeonie, klarnecie, skrzypcach i trójkątach.
Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Opracowanie: mgr Joanna Kowal, mgr Barbara Polak