Góra Grosza 2022 – podsumowanie

przez | wtorek, 17 stycznia, 2023

Góra Grosza to rokroczna akcja organizowana w szkołach i przedszkolach polegająca na wielkiej zbiórce monet. Zapoczątkowana została w 2000 r. To obecnie jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Zebrane monety przekazywane są na pomoc potrzebującym.

W tym roku szkolnym, na przełomie listopada i grudnia, nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła do tej akcji. Uczniowie zbierali monety do specjalnych skarbonek, puszek, słoików i pojemników. Nad przebiegiem każdej zbiórki w klasach czuwali skarbnicy klasowi. Przeliczone monety przekazali Samorządowi Szkolnemu, który zajął się segregowaniem i liczeniem wszystkich monet.
Podobnie jak w roku ubiegłym Samorząd postanowił nagrodzić pyszną pizzą klasy, które uzbierały największą ilość pieniędzy na Górę Grosza.
Nagrodę – pizzę otrzymują uczniowie z klas: w klasach 1-3 – klasa 1b (377,01 zł.), w klasach 4-6 – klasa 4a (152,25 zł), w klasach 7-8 – klasa 7a (213 zł). Ponadto pizzę otrzymują przedszkolaki z Wierzbanowej (216,60 zł). Dziękujemy i gratulujemy!
W ramach akcji Góra Grosza uzbieraliśmy 1718zł 37gr. Wspaniały wynik!

Decyzją Dyrekcji i SU zebrana kwota zostanie podzielona pomiędzy Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej – “Bądźmy Razem” oraz Towarzystwo Nasz Dom – organizatorów Góry Grosza.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę monet, segregowanie i liczenie góry monet!

Opracowanie: Samorząd Uczniowski