Grudzień 2022 w Bibliotece Szkolnej

przez | czwartek, 19 stycznia, 2023

Za nami piękny świąteczny czas więc przyszła pora na podsumowanie akcji i wydarzeń, które odbywały się przez cały grudzień w bibliotece.
Od 5 do 22 grudnia zorganizowana została akcja „Podaruj bibliotece książkę pod choinkę”, dzięki której nasza biblioteka wzbogaciła się o 159 pozycji. LISTA DARCZYŃCÓW zamieszczona jest na ściennej gazetce biblioteki. Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom! Dzięki Wam podarowane książki już służą innym czytelnikom.
W grudniu chętni uczniowie z klas III wzięli udział w konkursie czytelniczym i walczyli
o tytuł „Grudniowego mola książkowego”. Przez cały miesiąc wytrwale wypożyczali i czytali książki. Ostatecznie tytuł, dyplomy i drobne niespodzianki zdobyli:

• Klasa 3a: Alicja Kus, Magdalena Murzyn, Łucja Otmar, Michał Kęsek, Amelia Kozłowska, Kamil Kowal, Lena Murzyn, Agnieszka Murzyn, Barbara Jamróz, Wiktor Błachut, Karol Bednarz.
  • Klasa 3b: Natalia Nowak, Karolina Murzyn, Olga Rokosz, Oliwia Sambor, Julita Dudzik.

Aby zadbać o bożonarodzeniowy klimat w naszej bibliotece przez cały grudzień czytelnicy tworzyli „świąteczne niebo czytelnicze”. Na przygotowanych ozdobach zapisywali ostatnio przeczytane książki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem przez co w czytelni zrobiło się pięknie i świątecznie.

Opracowanie: mgr Maria Irzyk