Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole 2023

przez | piątek, 24 marca, 2023

21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski.
Uczniowie w pięknych wiosennych strojach powitali wiosnę na szkolnych korytarzach. W tym roku każdej klasie Samorząd Uczniowski wybrał kolor przewodni. I tak:

• Klasy pierwsze – kolor zielony
  • Klasy drugie – kolor niebieski
  • Klasy trzecie – kolor żółty
  • Klasy czwarte – kolor pomarańczowy
  • Klasy piąte – kolor różowy
  • Klasy szóste – kolor fioletowy
  • Klasy siódme – kolor czerwony
  • Klasy ósme – kolor brązowy

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszenia na lekcji 4 na Halę Sportową, gdzie uroczyście przywitaliśmy Panią Wiosnę, która przybyła do nas na rowerze. Uczniowie wszystkich klas przygotowali rymowanki, piosenki, które zachwyciły naszego gościa specjalnego. Pani Wiosna nie kryła zachwytu nad literackimi i muzycznymi umiejętnościami uczniów. W podziękowaniu za miłe słowa zaprosiła wszystkich do tańca, by w rytm muzyki powitać nową porę roku.
Na zakończenie zaskoczyła przybyłych słodkim deszczem cukierków.
Życzymy wszystkim słońca na słonecznym niebie smaku, zapachu w codziennym chlebie. Ptaków, motyli i chwil radosnych, a w sercu zawsze zielonej wiosny!

Opracowanie: dr Anna Bubula, mgr Małgorzata Jamróz