Konkurs Matematyczny dla Klas 1-3 2023

przez | piątek, 5 maja, 2023

27 kwietnia 2023 odbył się II etap międzyklasowego konkursu matematycznego, w którym udział wzięło 18 najlepszych matematyków z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród najmłodszych uczniów, odkrywanie uzdolnień matematycznych, rozwijanie zainteresowań oraz logicznego myślenia. Uczniowie łamali głowy rozwiązując trudne zadania konkursowe dostosowane do swojego poziomu. Rywalizacja była bardzo zacięta – tu liczył się każdy punkt, a w dogrywce nawet każda minuta. Emocji nie brakowało, ale w końcu udało się wyłonić zwycięzców.
Miano najlepszych matematyków w klasach pierwszych otrzymali :

• Maksymilian Golemba – I miejsce,
  • Hubert Gorczyca – II miejsce ,
  • Magdalena Studnicka – III miejsce,
  • Na wyróżnienie zasługują: Iga Dybeł, Hanna Bubula i Józef Dominik.

W klasach drugich:

• Paweł Matusiak – I miejsce,
  • Lena Irzyk – II miejsce,
  • Liliana Kuźma – III miejsce,
  • Na wyróżnienie zasługują: Leon Zieliński, Kamil Radoń i Julia Leśniak.

W klasach trzecich:

• Arkadiusz Gorczyca – I miejsce,
  • Michał Kęsek – II miejsce,
  • Leon Panek – III miejsce,
  • Na wyróżnienie zasługują: Agnieszka Murzyn, Kamil Gorczyca i Wiktor Błachut.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Opracowanie: mgr Krystyna Mazur