Tydzień Bibliotek 2023

przez | poniedziałek, 15 maja, 2023

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”. Święto ma na celu promocję czytelnictwa oraz podkreślenie roli biblioteki w życiu każdego z nas. Uczniowie z klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych aktywnie włączyli się w obchody tego wydarzenia. Uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, w czasie których przypomnieli sobie zasady zachowania się w bibliotece, poznali różne typy bibliotek działających w Polsce oraz szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego czytanie jest zdrowe? Wysłuchali także piękniej opowieści „Nie lubię książek. Koniec kropka.” Na koniec dzieci wypożyczały wybrane przez siebie książki, a „Biblioteczna Pierwsza Pomoc” każdemu czytelnikowi wystawiła receptę. Jej głównym zaleceniem jest codzienne sięganie i czytanie przez 20 minut. Zabawa była wyśmienita!
Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne: latawce oraz motyle, które już zdobią naszą bibliotekę. Zachęcam dzieci wraz z rodzicami do sięgania po książki!

Opracowanie: mgr Maria Irzyk