Święto Patrona Szkoły 2023

przez | piątek, 19 maja, 2023

Jak co roku Szkoła Podstawowa w Wiśniowej, w maju obchodzi Święto Patrona Szkoły. W tym roku ten dzień przypadł na 17 maja. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie rozpoczęli ten dzień uroczystym przemarszem do kościoła, by uczestniczyć we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Chołodniuk.

Kolejnym punktem obchodów było autorskie spotkanie z panią Anną Marią Stożek, autorką książki pt. „Katarzyna Smreczyńska – Matka oddana dzieciom” przedstawiającej postać mamy naszego patrona. Spotkanie odbyło się na pięknie udekorowanej specjalnie na ten dzień sali gimnastycznej. Podczas spotkania autorka podzieliła się z publicznością ciekawą historią swojego życia oraz przybliżyła historie życia i twórczości Władysława Orkana oraz jego najbliższych. Wszyscy obecni mieli okazję obejrzeć zdjęcia oraz plansze zawierające bogate, archiwalne informacje na temat Katarzyny Smreczyńskiej. W czasie wystąpienia naszego gościa poezję Władysława Orkana swoją piękną recytacją przybliżyły uczennice klasy 6B.

Jednak tego dnia największe emocje wśród uczniów klas 4-8 wzbudzała druga w historii szkoły Gala Rozdania Orkanów, czyli szkolnych Oskarów, która była ostatnim punktem programu w tym dniu. Galę Rozdania Orkanów profesjonalnie prowadzili przedstawiciele SU: Gabriela Muta, Magdalena Sadkiewicz  oraz Karol Rzońca. Podobnie jak robią to Amerykanie, ogłosiliśmy nominację w kilku kategoriach: NAUKI ŚCISŁE, HUMANISTA, PRZYRODNIK, LINGWISTA, ARTYSTA ORAZ SPORTOWIEC ROKU 2023. W pierwszym etapie nauczyciele uczący w danej kategorii wytypowali nominowanych do nagrody, a następnie po gorących obradach kapituły jury składającej się z zespołów nauczycieli zostali wyłonieni laureaci. Wyniki były ściśle tajne i po naradach zostały zaklejone w kopertach. Wiele emocji dostarczył uczniom moment wyczytywania nazwiska zdobywcy Orkana, a wybrana osoba dumnie maszerowała po czerwonym dywanie w blasku reflektorów, rytmie fanfar oraz gromkich braw ze strony całej zgromadzonej widowni. Na twarzach wielu laureatów dostrzec można było wielkie emocje, podczas wręczenia przez Panią Dyrektor mgr Barbarę Kuchnię statuetki Orkana.  Swoimi występami Galę uświetnili również: zespól Orkanki, Roksanka Bielenin, Mateusz Obajtek, Dariusz Murzyn, Natalia Murzyn, Inga i Nina Kaczmarczyk oraz Aleksandra Sambor w przepięknych układach tanecznych, a nad muzyczną oprawą Gali czuwała pani Małgorzata Bednarczyk.

Łącznie w sześciu kategoriach zostało przyznanych 30 Orkanów. Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami  Anną Bubulą oraz Małgorzatą Jamróz, postanowił przyznać cztery NAGRODY SPECJALNE, czyli statuetki dla osób szczególnie zaangażowanych w życie społeczności szkolnej. Nagrody specjalne w roku 2023 otrzymali

• Pani Maria Duda
  • Pani Danuta Murzyn
  • Pani Marta Ptak
  • Pan Bogumił Pawlak

W ramach projektu ,,Moja Mała Ojczyzna” uczniowie klas 7 przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej przygotowali wiejski stół pełen pysznych regionalnych przekąsek.                                                              BARDZO DZIĘKUJEMY!

Samorząd Uczniowski ogłosił również konkurs plastyczny pt. „Twórczość Orkana pędzlem malowana”, którego celem było pobudzenie kreatywności uczniów poprzez kształtowanie umiejętności wykorzystywania motywów literackich i przełożenia ich na interpretację plastyczną w twórczości naszego patrona. W konkursie tym nagrody otrzymali: Gabriela Sambor, Liliana Kuźma, Magdalena Murzyn, Katarzyna Kubik, Aleksandra Sambor, Karol Rzońca, Izaak Murzyn oraz Małgorzata Stalmach. Gratulujemy!

Zdobywcy ORKANÓW 2023 r

KategoriaKlasa 4Klasa 5Klasa 6Klasa 7Klasa 8
PrzyrodnikMilena LeśniakWojciech KusAntoni BubulaKamil BurkatJulia Grabowska
HumanistaAdrian DudaPartycja LeśniakDominika HudygaKamil BurkatJulia Piwowarczyk
Nauki ścisłeZuzanna MajFranciszek KnapczykZuzanna KowalKarol RzońcaKacper Matusiak
ArtystaNadia StasiakJulia TwardoszEwa BielJulia KowalPatryk Dominik
LingwistaJan ŁabędźBarbara GrabowskaEwa BielZofia ŁabędźKarolina Paździor
SportowiecMaria PanekPiotr SzczechowiczMichał JamrózAneta CiślikMateusz Juras

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym, jak i zwycięzcom!

Opracowanie: Opiekunowie Samorządu – Anna Bubula, Małgorzata Jamróz

« z 2 »