The Big Challenge 2023

przez | wtorek, 20 czerwca, 2023

Pod koniec kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Skierowany był on do uczniów klas 4-8 i składał się kilkudziesięciu pytań o różnych poziomach trudności. Sprawdzały one stopień rozumienia zasłyszanych wypowiedzi i przeczytanych tekstów, znajomość słownictwa, gramatyki, funkcji językowych oraz wiedzę z zakresu kultury i historii krajów anglojęzycznych. Jaki jest najtrafniejszy tytuł przeczytanego tekstu? Które zdanie na pewno nie jest prawdziwe? Którego składnika angielskiego śniadania brakuje na podanej liście? Ile wynosi suma zasłyszanych liczb? – to tylko przykładowe z długiej listy pytań skierowanych do uczniów.
Koordynatorką przedsięwzięcia była Pani Paulina Dominik. Podobnie jak poprzednim razem, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bowiem aż 51 jego uczestników stanowili uczniowie naszej szkoły. Jak okazało się z przesłanych wyników, szczegółowość i podchwytliwość pytań okazała się dla nich niestraszna.
Najwyższe rezultaty na poszczególnych poziomach otrzymali:
klasy 4-5

 • I miejsce: Julia Twardosz kl. 5a
 • II miejsce: Lena Łabędź kl. 5a
 • III miejsce: Milena Leśniak kl. 4b

klasy 6

 • I miejsce: Ewa Biel kl. 6b
 • II miejsce: Zuzanna Kowal kl. 6b
 • III miejsce: Dawid Tokarz kl. 6b

klasy 7

 • I miejsce: Norbert Kuternoga kl. 7a
 • II miejsce: Zofia Łabędź kl. 7a
 • III miejsce: Olga Zielińska kl. 7a

klasy 8

 • I miejsce: Adrian Łabędź kl. 8c
 • II miejsce: Adrian Jamróz kl. 8c
 • III miejsce: Andrzej Twardosz kl. 8a

Serdecznie gratulujemy i wyrażamy przekonanie, iż okazana tu gotowość do podejmowania wyzwań językowych zaprocentuje w przyszłości jeszcze niejednym sukcesem.

Opracowanie: mgr Paulina Dominik, mgr Agnieszka Kaczmarczyk, mgr Weronika Woźniczka