Anastazja Konieczna Uczennica Klasy IIIa Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS” 2024

przez | poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

19 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyło się podsumowanie wyników XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”, czyli uroczysta Gala ”KAKTUSA”, w której uczestniczyli finaliści konkursu.
Do konkursu przystąpiło kilkadziesiąt szkół podstawowych województwa małopolskiego. Droga do finału prowadziła przez dwa etapy.
30 stycznia 2024 roku odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami ortograficznymi, musieli napisać poprawnie dyktando oraz rozwiązać niełatwy test. Anastazja znalazła się w gronie 40 uczniów spośród 2000 trzecioklasistów z Małopolski biorących udział w eliminacjach, którzy z najwyższymi wynikami zakwalifikowali się do finałowego etapu konkursu. II etap odbył się w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie 1 marca 2024r. Na naszą uczennice czekały kolejne trudne zadania ortograficzne, z którymi poradziła sobie wyśmienicie, zdobywając II miejsce i tym samym tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”. Finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa wręczyła pani Anna Domańska, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK.
Serdeczne gratulujemy Anastazji i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.


Opracowanie: mgr Małgorzata Jamróz