XIII Gminny Konkurs Ortograficzny Dla Klas III 2024

przez | piątek, 17 maja, 2024

10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III o tytuł „Mistrza Ortografii 2024”. Uczestnicy zmagali się z wcale niełatwym dyktandem i równie trudnymi, różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli okazję poznać nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim pogłębić i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie polskiej ortografii. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z trzech szkół naszej gminy. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzania prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu.
W tym roku tytuł „Mistrza ortografii” i puchar przechodni zdobyła uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej w Wiśniowej Anastazja Konieczna. II miejsce zajęła Alicja Hodurek ze Szkoły Podstawowej z Lipnika, a na miejscu III znalazła się Milena Irzyk również ze Szkoły Podstawowej z Lipnika.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci książek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Opracowanie: mgr Małgorzata Jamróz