Święto Patrona Szkoły 2024

przez | sobota, 25 maja, 2024

22 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej obchodziliśmy kolejny raz Święto Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęliśmy od udziału uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości we Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Chołodniuk.
Kolejnym punktem obchodów był udział wszystkich klas w dyktandzie „gonionym”. Wszyscy uczniowie bardzo dzielnie pisali dyktando, które było wybranymi fragmentami z twórczości Władysława Orkana. Każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała własny projekt „parzenicy góralskiej”.
Całość obchodów dopełnił udział w akademii, na której uczniowie zaprezentowali inscenizację opowiadania Władysława Orkana pt.: „Legenda o Podhalu”. Jednak największe emocje wśród uczniów klas 4 – 8 wzbudzała trzecia w historii szkoły Gala rozdania Orkanów. Statuetki wręczała Pani Dyrektor mgr Barbara Kuchnia.

ORKANY 2024
Kategoriaw klasach 4 – 6w klasach 7 – 8
HumanistaMilena Leśniak kl. 5bKamil Burkat kl. 8a
Nauki ŚcisłeAdrian Duda kl. 5bKarol Rzońca kl. 8b
Przyrodnik Arkadiusz Gorczyca kl. 4bEwa Biel kl. 7b
Lingwista Lena Łabędź kl. 6aNorbert Kuternoga kl. 8a
Artysta Liliana Kowal kl. 4bGabriela Dudzik kl. 8a
Sportowiec Maria Panek kl. 5aŁukasz Rokosz kl. 8b

Swoimi występami wokalnymi Galę uświetniły uczennice ze szkolnego Zespołu „Orkan” pod opieką pani Małgorzaty Bednarczyk.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami postanowił przyznać cztery Orkany Specjalne, czyli statuetki dla osób szczególnie zaangażowanych w życie społeczności szkolnej. Nagrody specjalne w roku 2024 otrzymali: ksiądz proboszcz Jacek Budzoń, Pani Bronisława Gorczyca, Pani Anna Warmuz jako przedstawicielka Rady Rodziców oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej.
Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wiśniowej za przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi. Wszystkie potrawy i słodkości były przepyszne.

Opracowanie: Opiekunki Samorządu Uczniowskiego