IX Gminny Konkurs Matematyczny: “Geniusz Matematyczny” 2024

przez | piątek, 14 czerwca, 2024

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Geniusz Matematyczny” dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z gminy Wiśniowa. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z pięcioma zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki – p. Urszulę Kucałę organizatora konkursu, p. Katarzynę Obajtek oraz p. Joannę Kowal. Zadania, o różnym stopniu trudności, przysporzyły uczniom wiele wyzwań, mobilizując ich do wykorzystania nabytych umiejętności oraz logicznego myślenia.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom:

  • I miejsce zdobył Karol Rzońca z klasy 8b,
  • III miejsce – Zofia Łabędź z klasy 8a.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową w Lipniku oraz Urząd Gminy Wiśniowa.
Nasza drużyna w składzie Karol Rzońca, Zofia Łabędź oraz Kamil Burkat w konkursie zdobyła najwyższą średnią i otrzymała statuetkę ufundowaną przez Dyrektora ZPO w Lipniku pana mgr inż. Arkadiusza Skibę.
Konkurs okazał się doskonałą okazją do sprawdzenia wiedzy matematycznej uczniów oraz ich umiejętności rozwiązywania problemów. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. Takie wydarzenia nie tylko rozwijają pasję do matematyki, ale również integrują społeczność szkolną oraz promują zdrową rywalizację.
Dziękujemy organizatorom za wspaniały przebieg konkursu, dyplomy, nagrody oraz poczęstunek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na matematycznej ścieżce!

Opracowanie: mgr Joanna Kowal