Gminny Konkurs Matematyczny dla Klas Trzecich na Węglówce 2024

przez | piątek, 14 czerwca, 2024

Dnia 04.06.2024 r. w Szkole Podstawowej w Węglówce odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 3. W rozgrywkach brali udział uczniowie z okolicznych szkół: Wiśniowej, Lipnika oraz Węglówki. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Murzyn, Leon Zieliński, Jacek Konieczny, Szymon Murzyn, Szymon Radoń, Antoni Pręcikowski. Uczestnicy konkursu szybko przekonali się, dlaczego matematyka nosi tytuł „Królowej Nauk”. Zadania były złożone, dotyczyły rożnych działów matematycznych i wymagały skupienia oraz wnikliwego i logicznego myślenia. Każda ze szkół dzielnie walczyła o tytuł Mistrza Matematyki 2024 oraz o zdobycie pucharu przechodniego. Tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie z naszej szkoły i w tym roku nie pozwolili oddać tego zaszczytnego tytułu! Puchar zdobyła klasa 3a.
Tegorocznym Mistrzem w Gminnym Konkursie Matematycznym został Kamil Murzyn z klasy 3b. Drugie miejsce otrzymał Kamil Radoń z klasy 3a.
Chłopcom serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w czwartej klasie!

Opracowanie: mgr Justyna Żak