The Big Challenge 2024

przez | wtorek, 18 czerwca, 2024

W drugiej połowie kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Ten prawdziwy maraton językowy składał się aż z 55 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Sprawdzały one umiejętności rozumienia tekstów słuchanych oraz reagowania na zasłyszany tekst, rozumienie tekstów czytanych, znajomość gramatyki i słownictwa oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. Które z podanych miast nie leży w Wielkiej Brytanii? Jaki jest wynik zasłyszanego działania matematycznego? Które spośród podanych słów nie rymują się? Który tytuł najtrafniej opisuje ilustrację? – to jedynie przykładowe pytania, z którymi mierzyli się uczniowie.
Koordynatorką przedsięwzięcia była Pani Joanna Radoń. Podobnie jak poprzednim razem, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 40 uczniów naszej szkoły. Mnogość i różnorodność pytań, a nawet ujemne punkty za udzielenie nieprawidłowej odpowiedzi nie przeszkodziły im w osiągnięciu wysokich wyników. Najlepsi na poszczególnych poziomach zaawansowania okazali się:

poziom 1 – klasy 4-5

  • I miejsce: Franciszek Konieczny kl. 4a i Mateusz Drożdż kl. 5b
  • II miejsce: Milena Leśniak kl. 5b
  • III miejsce: Jan Łabędź kl. 5b

poziom 2 – klasy 6

  • I miejsce: Lena Łabędź kl. 6a
  • II miejsce: Julia Twardosz kl. 6a
  • III miejsce: Barbara Grabowska kl. 6b i Wiktoria Kaczmarczyk kl. 6b

poziom 4 – klasy 7-8

  • I miejsce: Norbert Kuternoga kl. 8a
  • II miejsce: Antoni Groch kl. 8b
  • III miejsce: Dawid Tokarz kl. 7b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych konkursach.

Opracowanie: mgr Agnieszka Kaczmarczyk