Biegi Drużynowe 2026

przez | poniedziałek, 4 maja, 2026

Nasza drużyna najlepsza w województwie i dziewiąta w kraju!

Fantastycznie dla nas zakończył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Biegach Drużynowych, który odbył się 24 maja w Nowym Targu. Drużyna dziewcząt z roczników 2015-2016 w składzie: Nina Kaczmarczyk, Inga Kaczmarczyk, Hanna Bubula, Helena Marek, Lena Trzcińska, Łucja Cygan, Aleksandra Konieczna zdobyły złoty medal. Wygrana ta dała im awans na Finały Ogólnopolskie do Bydgoszczy, gdzie 28 maja w Leśnym Parku Kultury i Rozrywki w Myślęcinku zdobyły 9 miejsce.
Dziewczęta awans do zawodów wojewódzkich zdobyły po wygranej w eliminacjach powiatowych (Powiatowe Igrzyska Dzieci w Biegach Drużynowych) w Myślenicach dnia 21 maja. Podczas tych zawodów bardzo dobre drugie miejsce wywalczył zespół chłopców z roczników 2015-2016. Skład naszych sreberek: Miłosz Knapik, Hubert Gorczyca, Jan Urbaniak, Hubert Muta, Maksymilian Golemba, Mateusz Murzyn, Paweł Węgrzyn.

Opracowanie: dr Anna Bubula