Konkurs Kaligraficzny dla Klas 1-3 2026

przez | poniedziałek, 4 maja, 2026

Dnia 29.04.2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny skierowany do uczniów klas 1–3. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności pięknego i starannego pisania, kształtowanie cierpliwości oraz dbałości o estetykę zapisu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać przygotowany tekst, zwracając szczególną uwagę na kształt liter, proporcje oraz ogólną estetykę pracy. Wszystkie prace zachwycały starannością i zaangażowaniem młodych autorów, co sprawiło, że wybór zwycięzców nie był łatwy. Zaangażowanie uczniów zaowocowało następującymi wynikami:

KLASY 1

  • MISTRZ KALIGRAFII: Aleksandra Leśniak 1b
  • I WICEMISTRZ KALIGRAFII: Zofia Jasek 1c
  • II WICEMISTRZ KALIGRAFII: Kacper Murzyn 1b, Marcelina Murzyn 1a

KLASY 2

  • MISTRZ KALIGRAFII: Anna Lisowska 2a
  • I WICEMISTRZ KALIGRAFII: Karolina Cygan 2a
  • II WICEMISTRZ KALIGRAFII: Nina Zielińska 2b, Karolina Duda 2a

KLASY 3

  • MISTRZ KALIGRAFII: Zuzanna Krzysztofek 3b
  • I WICEMISTRZ KALIGRAFII: Julia Gorczyca 3a
  • II WICEMISTRZ KALIGRAFII: Natalia Dominik 3b, Jagoda Murzyn 3b

Dyplomy za udział otrzymali: Maria Obajtek 1a, Maria Polak 1a, Zuzanna Gorczyca 1b, Artur Słonina 1c, Martyna Murzyn 1c, Maria Pałka 2b, Urszula Staszkiewicz 2b, Nadia Szymoniak 3a, Paweł Węgrzyn 3b.

Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zachęci dzieci do dalszego rozwijania umiejętności kaligraficznych.

Opracowanie: mgr Justyna Żak