I Szkolny Turniej Szachowy 2026

przez | piątek, 22 maja, 2026

W poniedziałek 18 maja 2026 r. ośmioro uczniów z klas 2 – 8 wzięło udział w I Szkolnym Turnieju Szachowym. Pani Elżbieta Studnicka od jesieni przeprowadzała eliminacje do konkursu rozgrywając z uczniami partie szachowe podczas zajęć świetlicowych i zajęć rozwijających kreatywność. Szachy to nie tylko rozrywka, ale też świetny trening logicznego myślenia, współzawodnictwa opartego na zasadach fair play oraz koncentracji.
Turniej trwał 3 godziny lekcyjne, podczas których zawodnicy rozegrali 7 partii ( każdy grał ze wszystkimi zawodnikami).

Oto zwycięzcy:

  • I miejsce – Jan Łabędź kl. 7b 7 pkt
  • II miejsce – Adrian Duda kl. 7b 6 pkt
  • III miejsce – Szymon Murzyn kl. 5a 4 pkt

Pozostali zawodnicy Szkolnego Turnieju Szachowego to:

  • Franciszek Cienkosz kl. 2b
  • Marcel Łętocha kl. 4a
  • Dawid Hudyga kl. 4a
  • Oskar Dominik kl. 6a
  • Michał Murzyn kl. 8a

Zmagania na szachownicach sędziowali nauczyciele: pani Elżbieta Studnicka i pan Tomasz Lichoń.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju gratulujemy!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za piękne szachy turniejowe oraz zegary, na których możemy ćwiczyć szybkie rozgrywki.

Opracowanie: mgr Elżbieta Studnicka