W poniedziałek 18 maja 2026 r. ośmioro uczniów z klas 2 – 8 wzięło udział w I Szkolnym Turnieju Szachowym. Pani Elżbieta Studnicka od jesieni przeprowadzała eliminacje do konkursu rozgrywając z uczniami partie szachowe podczas zajęć świetlicowych i zajęć rozwijających kreatywność. Szachy to nie tylko rozrywka, ale też świetny trening logicznego myślenia, współzawodnictwa opartego na zasadach fair play oraz koncentracji.
Turniej trwał 3 godziny lekcyjne, podczas których zawodnicy rozegrali 7 partii ( każdy grał ze wszystkimi zawodnikami).
Oto zwycięzcy:
- I miejsce – Jan Łabędź kl. 7b 7 pkt
- II miejsce – Adrian Duda kl. 7b 6 pkt
- III miejsce – Szymon Murzyn kl. 5a 4 pkt
Pozostali zawodnicy Szkolnego Turnieju Szachowego to:
- Franciszek Cienkosz kl. 2b
- Marcel Łętocha kl. 4a
- Dawid Hudyga kl. 4a
- Oskar Dominik kl. 6a
- Michał Murzyn kl. 8a
Zmagania na szachownicach sędziowali nauczyciele: pani Elżbieta Studnicka i pan Tomasz Lichoń.
Wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju gratulujemy!!!
Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za piękne szachy turniejowe oraz zegary, na których możemy ćwiczyć szybkie rozgrywki.
Opracowanie: mgr Elżbieta Studnicka
