Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas II i III 2026

przez | sobota, 30 maja, 2026

15 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do językowych zmagań przystąpiło 12 uzdolnionych uczniów z klas drugich i trzecich, którzy wykazali się imponującą znajomością zasad poprawnej pisowni.
Tym razem na uczestników czekały zawiłe łamigłówki ortograficzne oraz sprawdzające czujność krótkie dyktando. Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi wyzwaniami celująco i udowodnili, że polska ortografia nie ma przed nimi tajemnic.

Laureaci w kategorii klas II:

  • 1. miejsce – Franciszek Cienkosz
  • 2. miejsce – Karolina Duda
  • 3. miejsce – Dawid Duda

Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Anna Lisowska, Karolina Cygan oraz Zuzanna Panek.

Laureaci w kategorii klas III:

  • 1. miejsce – Kalina Brzozowska
  • 2. miejsce – Piotr Kaczmarczyk
  • 3. miejsce – Jagoda Murzyn

Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Zuzanna Stroniarz, Zofia Lampa oraz Łucja Cygan.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: mgr Anna Czerwińska