15 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Do językowych zmagań przystąpiło 12 uzdolnionych uczniów z klas drugich i trzecich, którzy wykazali się imponującą znajomością zasad poprawnej pisowni.
Tym razem na uczestników czekały zawiłe łamigłówki ortograficzne oraz sprawdzające czujność krótkie dyktando. Nasi uczniowie poradzili sobie z tymi wyzwaniami celująco i udowodnili, że polska ortografia nie ma przed nimi tajemnic.
Laureaci w kategorii klas II:
- 1. miejsce – Franciszek Cienkosz
- 2. miejsce – Karolina Duda
- 3. miejsce – Dawid Duda
Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Anna Lisowska, Karolina Cygan oraz Zuzanna Panek.
Laureaci w kategorii klas III:
- 1. miejsce – Kalina Brzozowska
- 2. miejsce – Piotr Kaczmarczyk
- 3. miejsce – Jagoda Murzyn
Bardzo dobre wyniki uzyskali również: Zuzanna Stroniarz, Zofia Lampa oraz Łucja Cygan.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowanie: mgr Anna Czerwińska
