Dwoje naszych uczniów — Adrian Duda i Milena Leśniak z klasy 7b reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym „Jeden z dziesięciu” dla klas siódmych, który odbył się 26 maja 2026r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Dobczycach.
Formuła konkursu podzielona na trzy etapy, wzorowana była na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Każdy etap składał się z serii pytań (rund) z matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Pytania kierowane były kolejno do zawodników, zaczynając od pierwszej drużyny do ostatniej, a uczestnicy mieli 10 sekund na rozpoczęcie odpowiedzi. W tym roku w konkursie wzięło udział 9 szkół z Dobczyc, Dziekanowic, Kornatki, Myślenic, Nowej Wsi, Stadnik, Węglówki i Wiśniowej.
Nasi reprezentanci wykazali się bardzo dużą wiedzą i zaangażowaniem zdobywając IV miejsce, a ich udział był okazją do sprawdzenia umiejętności oraz do podjęcia zdrowej rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół powiatu myślenickiego. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Elżbieta Studnicka.
Serdecznie gratulujemy Milenie i Adrianowi udziału w konkursie oraz życzymy im dalszych sukcesów!
Opracowanie: mgr Elżbieta Studnicka
