Konkurs plastyczny KRUS to przedsięwzięcie skierowane do dzieci, które promuje zasady bezpieczeństwa na wsi. Uczestnicy konkursu poprzez swoje prace plastyczne przedstawiają sposoby unikania zagrożeń i dbania o zdrowie w gospodarstwie rolnym.
Placówka Terenowa KRUS w Myślenicach, już od wielu lat, jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Wioski bez troski”. W XVI edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski” łącznie wzięło udział 30 062 uczniów z 2 639 szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs odbywa się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs ten skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich (klasy 0-VIII). Jego celem jest promowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Rola rolnika, by upadku unikał”, która odnosi się do zapobiegania wypadkom z grupy „upadek osób”. Zadaniem konkursowym było wykonanie indywidualnej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, zawierającej treści odpowiednie do tematyki konkursu.
W dniu 27.05.2026 r. w Krakowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Laureatom
Konkursu etapu wojewódzkiego. Pani Dyrektor mgr Barbara Kuchnia, Antonina Kowal – uczennica klasy 3 wraz z rodzicami zostali zaproszeni na tę wspaniałą uroczystość. W Muzeum Lotnictwa Polskiego Antonina Kowal otrzymała dyplom za zdobycie 2 miejsca wraz z wieloma cennymi nagrodami od różnych sponsorów. Szczęśliwa Antosia pozowała do pamiątkowych zdjęć wraz z panią Dyrektor, maskotką KRUSU Krusikiem oraz przedstawicielami zarządu KRUSU.
Laureaci etapu regionalnego XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski” w I grupie wiekowej (klasy 0-3)
- I miejsce – Antonina Kowal klasa III a
- II miejsce – Nikola Tokarz klasa III a
W klasach IV-VIII
- III miejsce – Amelia Kwiatek klasa IVa
Wyróżnienia:
- Lidia Jasek kl. III b
- Artur Kaczmarzyk z kl. IIIa
- Mateusz Leśniak z kl. VII a
- Karolina Murzyn z kl. VI b
Nagrody i dyplomy za etap regionalny zostaną przekazane laureatom w najbliższym czasie.
W tym konkursie brało udział wielu uczniów z naszej szkoły wykonując piękne prace. Serdecznie gratulujemy wszystkim zapału do pracy, pomysłów, a laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu oraz ich Opiekunom gratulujemy wysokich osiągnięć. Brawo!
Opracowanie: mgr Marzena Tomera
