XXXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich

przez | środa, 21 września, 2022

17 września 2022 na Suchej Polanie odbył się XXXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W 78. rocznicę krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny, delegacja naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Jamróz oraz p. Jarosława Dudzika z pocztem sztandarowym, wzięła udział  w polowej Mszy Św. w intencji poległych za Ojczyznę partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. Odczytany został Apel Poległych oraz nazwiska i pseudonimy partyzantów, którzy zginęli walcząc z okupantem na naszym terenie w czasie II wojny światowej. Przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z innymi delegacjami złożyli wiązankę pod Pomnikiem. Uczestnicy mogli obejrzeć rekonstrukcję historyczną bitwy partyzanckiej oraz wziąć udział w konkursach. Wśród nagrodzonych byli nasi uczniowie:

• Magdalena Kowal kl. 8b
  • Krystian Cygan kl. 8c