Archiwum kategorii: Konkursy

Podsumowanie Innowacji Pedagogicznych z Informatyki Rok Szkolny 2023/2024

Podsumowanie Innowacji “Z informatyką w przyszłość” Od października 2023 r. wśród klas 4-6 SP Wiśniowa realizowana była innowacja pedagogiczna „Z informatyką w przyszłość”. Nowatorski charakter innowacji polegał na wykorzystaniu podczas lekcji robota edukacyjnego Photon. Innowacją objęte były następujące zajęcia edukacyjne: zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, informatyka, technika. Robot edukacyjny Photon pozwolił na zapoznanie się uczniów z nowymi technologiami.… Dowiedz się więcej »

The Big Challenge 2024

W drugiej połowie kwietnia w naszej szkole została przeprowadzona kolejna edycja konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Ten prawdziwy maraton językowy składał się aż z 55 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Sprawdzały one umiejętności rozumienia tekstów słuchanych oraz reagowania na zasłyszany tekst, rozumienie tekstów czytanych, znajomość gramatyki i słownictwa oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych.… Dowiedz się więcej »

Gminny Konkurs Matematyczny dla Klas Trzecich na Węglówce 2024

Dnia 04.06.2024 r. w Szkole Podstawowej w Węglówce odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla klas 3. W rozgrywkach brali udział uczniowie z okolicznych szkół: Wiśniowej, Lipnika oraz Węglówki. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Murzyn, Leon Zieliński, Jacek Konieczny, Szymon Murzyn, Szymon Radoń, Antoni Pręcikowski. Uczestnicy konkursu szybko przekonali się, dlaczego matematyka nosi tytuł „Królowej Nauk”. Zadania… Dowiedz się więcej »

IX Gminny Konkurs Matematyczny: “Geniusz Matematyczny” 2024

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Geniusz Matematyczny” dla uczniów klas VIII szkół podstawowych z gminy Wiśniowa. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z pięcioma zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli matematyki – p. Urszulę Kucałę organizatora konkursu, p. Katarzynę Obajtek oraz p. Joannę Kowal. Zadania, o różnym stopniu trudności, przysporzyły… Dowiedz się więcej »

Konkurs Kaligraficzny 2024

Dnia 29 kwietnia odbył się szkolny Konkurs Kaligraficzny, w którym brali udział uczniowie z poszczególnych klas 1-3. Dzieci miały za zadanie przepisać wiersz o tematyce wiosennej dostosowany do swojego poziomu i umiejętności. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę: staranność oraz poprawność zapisu pod względem ortograficznym i kaligraficznym. Prawidłowe łączenie liter oraz rozmieszczenie tekstu we… Dowiedz się więcej »

Na Szkolnej Scenie 2024

W dniu 23 maja 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, promowanie talentów recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 uczniów z klas I-III. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach – kategoria recytacja… Dowiedz się więcej »

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny Dla Klas III 2024

10 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III o tytuł „Mistrza Ortografii 2024”. Uczestnicy zmagali się z wcale niełatwym dyktandem i równie trudnymi, różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli okazję poznać nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim pogłębić i sprawdzić… Dowiedz się więcej »

Konkurs Przyrodniczy Dla Klas 1-3: “Przyjaciel Przyrody” 2024

W dniu 25 kwietnia 2024r. odbył się w szkole, jak co roku o tej porze, II etap konkursu przyrodniczego dla klas 1-3 „Przyjaciel przyrody”.Każdą klasę w konkursie reprezentowało trzech uczniów, którzy w I etapie – klasowym – uzyskali największą liczbę punktów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się zarówno z pytań zamkniętych, jak i pytań otwartych.… Dowiedz się więcej »

W Gronie Laureatów Konkursu Średniowiecznego o Berło Św. Jadwigi 2024

W pięknej scenerii zabytkowego zamku w Dobczycach, w świeżo odremontowanej komnacie zamkowej, przy obecności zaproszonych Gości uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani nagrodami za udział w IV Powiatowym Konkursie Średniowiecznym „O Berło św. Jadwigi”. Nagrody wręczali – burmistrz Dobczyc – p. Tomasz Suś wraz z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Myślenicach p. Janem Stankiewiczem. W uroczystości uczestniczyli… Dowiedz się więcej »

II Gminny Konkurs Piosenki Miłosnej z Poezją w Tle 16.04.2024

16 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Miłosnej z Poezją w Tle. Tegoroczna odsłona konkursu, wypełniona tematyką miłości, dostarczyła wszystkim wiele radości i wzruszeń. Na scenie swoje muzyczne talenty zaprezentowało 33 uczestników ze szkół podstawowych z Wiśniowej, Lipnika, Węglówki, Kobielnika oraz Glichowa, którzy wykonywali piosenki solo lub… Dowiedz się więcej »