Archiwum kategorii: Konkursy

Apel Z Rozdaniem Nagród 25.01.2023

25 stycznia na sali gimnastycznej odbył się apel szkolny podsumowujący I semestr. Podczas spotkania Pani Dyrektor mgr Barbara Kuchnia wraz z nauczycielami wręczyli nagrody oraz dyplomy uczniom biorącym udział w rejonowych konkursach przedmiotowych. Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w konkursach gratulujemy wyników i życzymy wielu dalszych sukcesów!Na zakończenie Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na zasady… Czytaj dalej »

Szkolny Konkurs Łamigłówek 2023

14 stycznia ustanowiony jest Światowym Dniem Logiki. W obchody tego święta włączyła się również nasza szkoła. Na lekcjach matematyki w piątek 13.01 rozwiązywane były nietypowe problematyczne zadania wymagające logicznego myślenia. Ponadto przeprowadziłyśmy w tym dniu SZKOLNY KONKURS ŁAMIGŁÓWEK dla uczniów klas 6 i 7. Po wcześniejszych eliminacjach, do których przystąpiło 66 obecnych, w konkursie wzięło… Czytaj dalej »

Zmagania Historyczne w Naszej Szkole 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 w konkursie historycznym w naszej szkole wzięło udział 13 uczniów. Spośród nich czworo zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Byli to: Uczniów obowiązywał cały zakres wiedzy i umiejętności określony w podstawie programowej dla szkoły podstawowej ze szczególnym uwzględnieniem okresu panowania dynastii Andegawenów i Jagiellonów do zawarcia unii lubelskiej.Wszyscy uczniowie uzyskali wysoką punktację,… Czytaj dalej »

Grudzień 2022 w Bibliotece Szkolnej

Za nami piękny świąteczny czas więc przyszła pora na podsumowanie akcji i wydarzeń, które odbywały się przez cały grudzień w bibliotece.Od 5 do 22 grudnia zorganizowana została akcja „Podaruj bibliotece książkę pod choinkę”, dzięki której nasza biblioteka wzbogaciła się o 159 pozycji. LISTA DARCZYŃCÓW zamieszczona jest na ściennej gazetce biblioteki. Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom! Dzięki… Czytaj dalej »

Konkurs Informatyczny 2022

Nasi uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie informatycznym dla uczniów szkół podstawowych z powiatu myślenickiego. Konkurs odbył się w Zespole Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach. Konkurs składał się z trzech części: test wiedzy ogólnej z zakresu informatyki, zadania z pakietu office, programowanie. Gratulujemy udziału wszystkim uczestnikom. Opracowanie: mgr Aureliusz Idzik

Kacper Matusiak – Laureat XIX Powiatowych Zawodów Matematycznych 2022

W czwartek 1 grudnia 2022r. w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Myślenicach miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów XIX Powiatowych Zawodów Matematycznych pod Patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego, które odbyły się 17 listopada w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. W tym zacnym gronie młodych matematyków znalazł się uczeń naszej szkoły –… Czytaj dalej »

Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

Jak co roku, w październiku, swoje święto ma biblioteka, gdyż w tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły i upowszechnienie czytelnictwa. Z tej okazji, w bibliotece zostały zorganizowane następujące konkursy i akcje: Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych!!! Opracowanie:… Czytaj dalej »

Śpiew w Duchu Patriotyzmu 2022

16 listopada 2022r. szkolny zespół muzyczny wziął udział w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Głogoczowie. Uczniowie wyśpiewali i wygrali na instrumentach I miejsce, wykonując znaną pieśń z okresu powstania warszawskiego pt. Pałacyk Michla.W skład zespołu wokalno-instrumentalnego „Orkan” weszli: W kategorii soliści zaprezentowała się Nadia Stasiak, która została nagrodzona II miejscem.18 listopada 2022r. soliści i duety… Czytaj dalej »

XIX Powiatowe Zawody Matematyczne 2022

17 listopada 2022 roku w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego odbyły się XIX Powiatowe Zawody Matematyczne. Celem Zawodów jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych oraz sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności przed egzaminami zewnętrznymi. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Zawody zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Młodzi matematycy – reprezentanci poszczególnych szkół przez pierwsze… Czytaj dalej »

Konkurs Pieśni Patriotycznej 2022

„Moja Ojczyzna, moja Polska, moja Ojczyzna to nasz dom, Którego strzeże ojciec, matka i wiara od lat…” W listopadzie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W nawiązaniu do tej uroczystości śpiewamy i gramy pieśni patriotyczne. Uczennica klasy 4a, Nadia Stasiak, została wyróżniona w małopolskim konkursie pieśni patriotycznej „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ – Moja Poezja – Moja Ojczyzna”.… Czytaj dalej »