Archiwum kategorii: Konkursy

Gminny Konkurs Recytatorski 2023

7 czerwca 2023 roku w sali GOKiS odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który miał na celu wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań i zdolności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz zainteresowanie poezją.W konkursie brali udział laureaci konkursów szkolnych i oddziałów przedszkolnych z placówek oświatowych Gminy Wiśniowa. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów, którzy wykazali… Czytaj dalej »

Konkurs Jan Paweł II w Poezji i Piosence

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie “Jan Paweł II w poezji i piosence”, który odbędzie się już pod koniec września roku szkolnego 2023/2024. Bliższe informacje o zasadach Konkursu zawarte są w załączniku. Dobrze będzie zapoznać się z nimi, aby w wolnej chwili podczas wakacji poszukać inspiracji wśród licznych utworów i wybrać… Czytaj dalej »

Mini Olimpiada z Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III 2023

W dniu 12 czerwca została przeprowadzona Mini Olimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas III ( na zakończenie I etapu edukacyjnego). Celem przeprowadzonej olimpiady było: rozwijanie zainteresowań językowych wśród uczniów, zdobywanie nowych umiejętności językowych, sprawdzenie swojej wiedzy. W olimpiadzie wzięli udział: Karol Jaworski – I miejsce – klasa IIIB, Alicja Kus – II miejsce –… Czytaj dalej »

The Big Challenge 2023

Pod koniec kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Skierowany był on do uczniów klas 4-8 i składał się kilkudziesięciu pytań o różnych poziomach trudności. Sprawdzały one stopień rozumienia zasłyszanych wypowiedzi i przeczytanych tekstów, znajomość słownictwa, gramatyki, funkcji językowych oraz wiedzę z zakresu kultury i… Czytaj dalej »

Konkurs Mitologiczny w Klasach Piątych 2023

Po uczcie na Olimpie uczniowie klas piątych zmierzyli się z pytaniami konkursu mitologicznego. Musieli wykazać się dużą znajomością mitów, bogów greckich, a organizatorki konkursu (p. Agnieszka Rokosz , p. Zofia Pilch) mają nadzieję, że nie była to „syzyfowa praca” i zdobyta wiedza pozostanie na długo.Zwycięzcy konkursu w kl. 5a to: a w klasie 5b: Opracowanie:… Czytaj dalej »

Szkolny Konkurs Kaligrafii 2023

Dnia 10 maja odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII „O złote pióro Pani Dyrektor”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I- III, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać wiersze o zwierzętach. Tekst był zróżnicowany i dostosowany do każdej grupy wiekowej. Oceniano m.in.… Czytaj dalej »

Kacper Matusiak Zwycięzcą XX Powiatowego Konkursu Historycznego 2023

30 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach podsumowano jubileuszową edycję Powiatowego Konkursu Historycznego. W tym roku tematem konkursu była postać Pawła Edmunda Strzeleckiego – polskiego podróżnika, badacza, odkrywcy i filantropa. Zwycięzcą konkursu został Kacper Matusiak z klasy 8c, który uzyskał największą liczbę punktów od trzyosobowego jury. Kacper wykazał się… Czytaj dalej »

XIX Gminny Konkurs Matematyczny Dla Uczniów Klas Trzecich “Mistrz Matematyki” 2023

W dniu 2.06.2023 r. sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XIX Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas trzecich „Mistrz Matematyki”. Organizatorem tego konkursu była Szkoła Podstawowa w Węglówce. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne oraz stworzenie możliwości rywalizacji uczniów najzdolniejszych.Każda szkoła w gminie mogła… Czytaj dalej »

Gminny Konkurs Matematyczny Klas Ósmych 2023

W piątek 2.06 odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas ósmych – „GENIUSZ MATEMATYCZNY”. Organizatorem tego konkursu już po raz ósmy była Szkoła Podstawowa w Lipniku. Każdą szkołę mogło reprezentować tylko trzech uczniów, więc rywalizowało ze sobą 11 najlepszych matematyków z klas ósmych ze SP w Glichowie, SP w Lipniku, SP w Węglówce i SP w… Czytaj dalej »

Szkolny Konkurs Recytatorski 2023

Teatr, to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce… Rokrocznie w naszej szkole odbywają się recytatorskie zmagania konkursowe. Dnia 30 maja 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III zorganizowany przez Marzenę Tomerę. Celem konkursu było:• popularyzowanie poezji dziecięcej,• promowanie talentów recytatorskich,• kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Szkolny Konkurs… Czytaj dalej »