Archiwum kategorii: Konkursy

Konkurs Wielkanocny Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu 2024

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Wolontariatem ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną” dla klas 1-3 i 4-8 w kategorii: „Jajko wielkanocne” i „Stroik Wielkanocny”. Format pracy, technika wykonania, materiały są dowolne – liczy się samodzielność i inwencja twórcza. Bardzo prosimy o odpowiednie podpisanie prac. Wszystkie przyniesione na konkurs ozdoby chcielibyśmy przekazać na kiermasz świąteczny, który… Czytaj dalej »

Łamigłówki Logiczne 2024

Od 2019 roku 14 stycznia ustanowiony jest Światowym Dniem Logiki. Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. Na lekcjach matematyki w poniedziałek 15.01 rozwiązywane były nietypowe problematyczne zadania wymagające logicznego myślenia. Samorząd Szkolny wraz opiekunami p. Martą Ligęzowską, p. Krystyną Mazur i p. Anną Czerwińską zorganizowali konkursy dla klas 1-3… Czytaj dalej »

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia 2023

17.11.2023 już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się do akcji obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Zarejestrowaliśmy szkołę na www.wmtday.org, skorzystaliśmy z ciekawych materiałów i wysłaliśmy sprawozdanie z przeprowadzonych działań. W tym roku do tej akcji zgłosiło się aż 7420 szkół. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Elżbieta Studnicka współpracując z nauczycielami matematyki: p. Barbarą Matusiak,… Czytaj dalej »

“Bądź jak Łukasiewicz …”

Uczniowie klasy 8a wzięli udział w konkursie „Bądź jak Łukasiewicz- zaprojektuj lampę naftową”. Był to konkurs organizowany w ramach projektu „Szkło pod lupą Łukasiewicza- projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży”. Ósmoklasiści skonstruowali prototyp lampy naftowej wykorzystując swoje umiejętności oraz kreatywność. Inicjatorem udziału w tym projekcie był jeden z uczniów 8a. Powstała praca to efekt pomysłów… Czytaj dalej »

Gminny Konkurs Recytatorski 2023

7 czerwca 2023 roku w sali GOKiS odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, który miał na celu wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań i zdolności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz zainteresowanie poezją.W konkursie brali udział laureaci konkursów szkolnych i oddziałów przedszkolnych z placówek oświatowych Gminy Wiśniowa. Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów, którzy wykazali… Czytaj dalej »

Konkurs Jan Paweł II w Poezji i Piosence

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie “Jan Paweł II w poezji i piosence”, który odbędzie się już pod koniec września roku szkolnego 2023/2024. Bliższe informacje o zasadach Konkursu zawarte są w załączniku. Dobrze będzie zapoznać się z nimi, aby w wolnej chwili podczas wakacji poszukać inspiracji wśród licznych utworów i wybrać… Czytaj dalej »

Mini Olimpiada z Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III 2023

W dniu 12 czerwca została przeprowadzona Mini Olimpiada z języka angielskiego dla uczniów klas III ( na zakończenie I etapu edukacyjnego). Celem przeprowadzonej olimpiady było: rozwijanie zainteresowań językowych wśród uczniów, zdobywanie nowych umiejętności językowych, sprawdzenie swojej wiedzy. W olimpiadzie wzięli udział: Karol Jaworski – I miejsce – klasa IIIB, Alicja Kus – II miejsce –… Czytaj dalej »

The Big Challenge 2023

Pod koniec kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu z języka angielskiego The Big Challenge. Skierowany był on do uczniów klas 4-8 i składał się kilkudziesięciu pytań o różnych poziomach trudności. Sprawdzały one stopień rozumienia zasłyszanych wypowiedzi i przeczytanych tekstów, znajomość słownictwa, gramatyki, funkcji językowych oraz wiedzę z zakresu kultury i… Czytaj dalej »

Konkurs Mitologiczny w Klasach Piątych 2023

Po uczcie na Olimpie uczniowie klas piątych zmierzyli się z pytaniami konkursu mitologicznego. Musieli wykazać się dużą znajomością mitów, bogów greckich, a organizatorki konkursu (p. Agnieszka Rokosz , p. Zofia Pilch) mają nadzieję, że nie była to „syzyfowa praca” i zdobyta wiedza pozostanie na długo.Zwycięzcy konkursu w kl. 5a to: a w klasie 5b: Opracowanie:… Czytaj dalej »

Szkolny Konkurs Kaligrafii 2023

Dnia 10 maja odbył się SZKOLNY KONKURS KALIGRAFII „O złote pióro Pani Dyrektor”, którego celem było zachęcenie dzieci do pięknego pisania. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas I- III, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać wiersze o zwierzętach. Tekst był zróżnicowany i dostosowany do każdej grupy wiekowej. Oceniano m.in.… Czytaj dalej »