Archiwum kategorii: Wycieczki

Jesienne Ognisko Klasy 3a 2023

27 września klasa IIIA wraz z wychowawcami wyruszyła do pobliskiego lasu na klasowe ognisko.Głównym celem naszego wyjścia było wzmocnienie koleżeńskich więzi, rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych a także poznanie piękna rejonu.Zmierzając do leśniczówki obserwowaliśmy piękno jesiennego krajobrazu. Nasze spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego pieczenia kiełbasek i chleba ( które smakowały wyśmienicie). Wszyscy z zaangażowaniem opiekali swoje przysmaki.… Czytaj dalej »

Załogi Kopalniane z Klas 4a i 4b w Wieliczce 2023

13 czerwca załogi kopalniane z klas 4a i 4b wyruszyły ku przygodzie w liczącej ponad 700 lat Kopalni Soli w Wieliczce. Wspólna przygoda rozpoczęła się od pełnego emocji zjazdu windą 135 metrów pod ziemię. Następnie podzieleni na mniej liczne załogi młodzi “górnicy” musieli sprostać wielu skomplikowanym zadaniom, tj. budowanie kaszt, budowanie figur przestrzennych, rozwiązywanie łamigłówek… Czytaj dalej »

Zielona Szkoła na Mazurach 2023

W dniach 29.05. – 02.06. uczniowie klas 6a, 6b, 7a i 7b spędzili miło czas na zielonej szkole w Ośrodku Wczasowym w Bęsi na Mazurach. Pięć dni wypełniły im liczne atrakcje zarówno sportowe, jak i kulturalne. Pobyt w tym pięknym miejscu Polski rozpoczął się od Mikołajek i rejsu po jeziorach Mikołajskim oraz Śniardwy. Następnie Gierłoż… Czytaj dalej »

Wycieczka Klas Piątych do Wieliczki 2023

26 kwietnia klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami i p. Agnieszką Suruło były na wycieczce w Wieliczce. Najpierw zjechaliśmy windą kopalnianą, by uczestniczyć w zajęciach w kopalni pod hasłem „Bohaterowie wielickich podziemi”. Uczniowie brali udział we współzawodnictwie podzieleni na grupy – „załogi kopalniane”, które w odpowiednich miejscach rozwiązywały różne zadania m.in. budowali kaszty i… Czytaj dalej »

Wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce Klas 1-3 2023

W dniach 8 i 15 maja 2023 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w jednodniowych wycieczkach do Kopalni Soli w Wieliczce, dofinansowanych w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wycieczki zorganizowane były we współpracy z firmą AB MOVE. Podczas zwiedzania uczniowie poznali historię kopalni, która w 1978 roku znalazła się na pierwszej… Czytaj dalej »

Wycieczka do Warszawy 2023

W ramach projektu POZNAJ POLSKĘ „ Z wizytą w naszej stolicy”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Nauki, w dniach 15 – 16 maja uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami wyruszyli do Warszawy. Program wycieczki był bogaty i ciekawy. Pierwszego dnia po przyjeździe do stolicy odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie prawie dwugodzinnego zwiedzania mogliśmy zapoznać… Czytaj dalej »

4a i 4b w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach 2023

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób dzieci i młodzież nauczą się podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. 13 kwietnia klasy 4 miały szansę odwiedzić to miejsce, którego powierzchnia edukacyjna została podzielona na sektory tematyczne dotyczące zagrożeń w domu, bezpieczeństwa nad wodą, w lesie oraz… Czytaj dalej »

Śladami Willego Wonki … 2023

Dnia 14 kwietnia klasy 2a i 2b wraz z nauczycielkami zwiedzały „Manufakturę Czekolady” w Krakowie. Zajęcia w fabryce wzbogacone zostały warsztatami. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania czekoladowych „pamiątek”, które następnie mogli zabrać do domów. Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie Cinema City. Bajka w humorystyczny sposób pokazywała życie starożytnych mieszkańców Egiptu.Dobry nastrój udzielił… Czytaj dalej »

Ubieranie Choinki w Urzędzie Gminy w Wiśniowej 2022

W czwartek, 15 listopada 2022 r., uczniowie klas pierwszych udali się do Urzędu Gminy, aby udekorować choinki. Dzieci własnoręcznie przygotowały ozdoby: aniołki, kolorowe papierowe bombki oraz łańcuchy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem ozdabiali świąteczne drzewka. Jedną choinkę dekorowali na korytarzu gminy, drugą w gabinecie Pana Wójta. Po skończonej pracy dzieci kolędowały przy ustrojonej choince, a następnie… Czytaj dalej »

Przedświąteczna Wyprawa 7a Do Grand Panoramy 2022

W czwartek, 15 grudnia 2022r., klasa 7a wyruszyła na pieszą wycieczkę do Grand Panoramy. Była to wyprawa pełna atrakcji, ale również moment, by wspólnie spędzić czas w przedświątecznej atmosferze. Dzięki gościnności gospodarzy restauracji Grand Panorama w Wiśniowej, uczniowie naszej klasy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez pana Krzysztofa Murzyna. Było to ciekawe doświadczenie,… Czytaj dalej »