Archiwum kategorii: Wycieczki

Wycieczka Klas Ósmych do Oświęcimia 2024

„To się jednak wydarzyło, a zatem znowu może się wydarzyć…” Primo Levi Tradycją naszej szkoły jest wycieczka klas ósmych do Oświęcimia. Jest to wyjątkowy wyjazd, ponieważ przypomina bolesny czas w historii naszej ojczyzny. 25 kwietnia uczniowie zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Edukacja w autentycznej przestrzeni byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady daje możliwość… Dowiedz się więcej »

Klasy Piąte z Wizytą na Wawelu 2024

W kwietniu uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami udali się do Zamku Królewskiego na Wawelu, aby wziąć udział w lekcji muzealnej pt: „Od husarza do rycerza.” Zwiedziliśmy Zbrojownię oraz wybrane sale Skarbca Koronnego. W trakcie zajęć uczestnicy zostali zapoznani z etapami edukacji rycerskiej i terminologią charakteryzującą stan rycerski tj: giermek, kopia, kusza, miecz,… Dowiedz się więcej »

XX Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego 2024

Już wkrótce ósmoklasiści staną przed wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę. Aby ułatwić im podjęcie decyzji, 21 marca uczniowie klas ósmych naszej szkoły, wzięli udział w jubileuszowych XX Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego, które odbyły się w hali Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego.Młodzież kończąca szkołę podstawową mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną publicznych szkół średnich… Dowiedz się więcej »

Wycieczka Klas Drugich i Trzecich do Teatru 2024

W dniach 29 lutego oraz 1 marca klasy drugie i trzecie wybrały się do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Pippi”. Celem wyjazdu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego podróżowania autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania w teatrze. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przygód Pippi… Dowiedz się więcej »

Mikołajkowe Prezenty w 1a 2023

Rodzice uczniów klasy 1a w tym roku spotkali wspaniałego Świętego Mikołaja! Oprócz paczek ze słodkościami rozdanymi w klasie, dzieci otrzymały również od Niebiańskiego Gościa bilet do kina na film pt. „Psi patrol” oraz zaproszenie na warsztaty tworzenia świątecznych kul do relaksacyjnej kąpieli.7 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 1a z uśmiechami od ucha do ucha, w… Dowiedz się więcej »

Festiwal Zawodów w Zespole Szkół w Dobczycach 2023

Dnia 29 listopada klasy ósme wzięły udział w Festiwalu Zawodów organizowanym przez Zespół Szkół w Dobczycach. ZS Dobczyce przedstawił swoją ofertę edukacyjną i zorganizował spotkanie z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Myślenicach. Spotkanie z ekspertem uzmysłowiło uczniom, w jaki sposób powinni zaplanować swoją karierę zawodową oraz jaki jest deficyt zawodów w powiecie myślenickim. Uczniowie… Dowiedz się więcej »

Króliki – Lekcja Przyrody na Żywo 2023

Z ogromnym zainteresowaniem i ochotą uczniowie klasy 1a w dniu 17 listopada 2023 r. zwiedzili wystawę około 400 królików zorganizowaną w ramach II Małopolskiej Wystawy Królików Rasowych na hali sportowej w Wiśniowej. Naszym przewodnikiem była pani Monika Górka-Gil – organizator tej wystawy. Uczniowie 1a, od pani Moniki, dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat ras królików,… Dowiedz się więcej »

Wycieczka Klas Piątych do Fabryki Ozdób Choinkowych – “Bombek” w Wieliczce 2023

23 listopada 2023 roku klasy piąte wraz z wychowawcami wybrały się na niezwykłą wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych – „Bombek” w Wieliczce, gdzie mogły poznać tajniki tworzenia tych niepowtarzalnych ozdób.W trakcie pobytu w Fabryce uczniowie poznali kolejne etapy produkcji bombek: od projektu, tworzenia połówek gipsowych w odlewni metali nieżelaznych, pobytu w dmuchalni, srebrzenia roztworem azotanu… Dowiedz się więcej »

Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach 2023

Na początku listopada uczniowie klas 2A, 2B oraz 3A wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach, gdzie poruszali się po interaktywnym obiekcie edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa i pożarnictwa.Podstawowym celem wycieczki było poznawanie zasad bezpiecznego zachowania sięw różnych sytuacjach, profilaktyka i edukacja dzieci w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom pożarowym.Uczniowie zapoznali się z tematyką zagrożeń… Dowiedz się więcej »

Jesienny Spacer na Markówkę 07.11.2023

Korzystając ze słonecznej pogody – 7 listopada 2023 r.- uczniowie klasy 1a wybrali się na spacer na Markówkę. Celem spaceru było poznanie najbliższej okolicy oraz poznanie historii cmentarza na Markowskiej Górze. Pierwszoklasiści pamiętali o zasadach obowiązujących pieszych. Wystrojeni w kamizelki odblaskowe, ze śpiewem na ustach, dzielnie kroczyli do celu wędrówki. Wspinając się leśną drogą, podziwiali… Dowiedz się więcej »