Komu Potrzebna Jest Historia … ? 28.04.2023

przez | sobota, 29 kwietnia, 2023

W piątek, 28 kwietnia 2023r. w naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji. Na scenie zaprezentowali się Uczniowie klas siódmych, przygotowani przez wychowawców. Uczniowie przypomnieli zgromadzonej publiczności okoliczności wprowadzenia dokumentu Konstytucji majowej oraz jego wpływ na bieg późniejszych wydarzeń. By uczcić pamięć tego historycznego wydarzenia uczniowie naszej szkoły założyli strój galowy. Aktorzy wcielili się m.in. w role Carycy Katarzyny, Króla Prus oraz Cesarza Austrii. Na scenie wybrzmiały pieśni patriotyczne oraz utwory Marii Konopnickiej Targowica, Stanisława Staszica Przestrogi dla Polski. Uczniowie siódmych klas samodzielnie przygotowali dekorację, która podkreśliła panujący nastrój.
Występ pokazał jak ważna i potrzebna jest historia każdemu człowiekowi. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Opracowanie: mgr Urszula Bajer, mgr Małgorzata Bednarczyk