Święto Niepodległości 2023

przez | poniedziałek, 27 listopada, 2023

Dziś wielka jest rocznica 11 listopada,
Tym co zmarli za ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.”

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawczyniami p. Joanną Kowal i p. Barbarą Polak oraz p. Małgorzatą Bednarczyk.
Po krótkim wstępie, zapaleniu zniczy w hołdzie poległych za ojczyznę i przywitaniu wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru. Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.
Występ klas szóstych przypomniał nam historię odzyskiwania przez Polskę niepodległości poprzez recytację wierszy, doniosłym śpiewem pieśni patriotycznych, które podkreślały nastrój lat walki. Porywający taniec orła przybliżył nam zmagania Polaków z zaborcami. Zwycięstwo Polski zostało pokazane w piosence „Leć orle” podczas której śpiew przeplatał się z recytacją oraz tańcem zwyciężonego orła.
Akademię zakończono śpiewem wzruszającej piosenki „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.
Występ klas szóstych publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Opracowanie: mgr Joanna Kowal, mgr Barbara Polak