Bal Nad Bale! 2024

przez | czwartek, 7 marca, 2024

Przed feriami – 8 lutego 2024 r. uczniowie – roztańczeni, uśmiechnięci, w kolorowych strojach zapełnili salę gimnastyczną.
Najpierw pierwszoklasiści dostojnym krokiem poloneza – narodowego tańca polskiego – rozpoczęli Szkolny Bal Karnawałowy. Po polonezie przyszedł czas na taniec o nazwie belgijka. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych tańców towarzyskich zachęcających do integracji.
Trzecioklasiści w parach wirowali w walcu angielskim. Elegancję i romantyzm tańca podkreślał utwór pt. „Oczarowanie” Z.Wodeckiego. Kroki i figury wszystkich tańców uczniowie poznawali i szlifowali podczas zajęć świetlicowych oraz na lekcjach wf. Było warto, gdyż tańczący uczniowie otrzymali gromkie brawa od pilnie obserwujących przedstawicieli rodziców. Po pokazie tańców towarzyskich przyszedł czas na taniec dyskotekowy, w parach, grupkach, z całą klasą. Animatorkami tańców były dziewczynki z klas 7a i 7b.
Pyszny poczęstunek w salach lekcyjnych przygotowali rodzice. Pizza, ciasta i ciasteczka, owoce, napoje… Słodkości i pyszności. Za wszystko w imieniu uczniów bardzo dziękujemy. Bal trwał od 9.00 do 16.30. Rozpoczęły go w wyśmienitych nastrojach uczniowie klas I-III, a następnie wspaniale bawili się uczniowie klas starszych. Będzie co wspominać! To był bal nad bale!

Opracowanie: wychowawcy świetlicy