XIV Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych 2024

przez | środa, 10 kwietnia, 2024

26 marca 2024 roku w naszej szkole odbyły się XIV Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych, które zgromadziły młodych pasjonatów matematyki i logicznego myślenia z klas ósmych oraz siódmych. Drużyny w składzie Norbert Kuternoga i Zofia Łabędź z klasy 8a, Gabriela Muta i Karol Rzońca z klasy 8b, oraz Roksana Kowal, Jan Wolak, Mariusz Woś z klasy 7a i Zuzanna Kowal z klasy 7b przez 90 minut rywalizowały w rozwiązywaniu nietypowych zagadek i problemów matematycznych.
Opiekunem konkursu była pani Joanna Kowal, która dbała o prawidłowy przebieg zawodów.
Celem konkursu jest nie tylko popularyzacja matematyki, ale także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz precyzyjnego rozumowania. Konkurs jest organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Szkole Podstawowej Nr 148 w Krakowie. Zadania, które zostały przygotowane dla uczestników wymagały nie tylko matematycznej wiedzy, ale także sprytu i spostrzegawczości. Była to również doskonała okazja do kształcenia umiejętności pracy zespołowej, ponieważ uczniowie cały czas pracowali w grupach, wymieniając się pomysłami i wspierając się nawzajem.
Mamy nadzieję, że każdy z uczestników XIV Małopolskich Mistrzostw w Łamigłówkach Logicznych zyskał nie tylko nowe doświadczenia, ale także jeszcze większą pasję do matematyki i logicznego myślenia.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Opracowanie: mgr Joanna Kowal