XII Gminny Konkurs Ortograficzny dla Klas III 2023

przez | czwartek, 25 maja, 2023

Dnia 19 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III o tytuł „Mistrza Ortografii 2023”. Uczestnicy zmagali się z wcale niełatwym dyktandem i równie trudnymi, różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczniowie biorący udział w tym konkursie mieli okazję poznać nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim pogłębić i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie polskiej ortografii. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z pięciu szkół naszej gminy. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzania prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu.
W tym roku tytuł „Mistrza Ortografii” oraz puchar przechodni dla swojej szkoły zdobył Kacper Czerwiński, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Glichowie. II miejsce zdobył Błażej Konieczny uczeń Szkoły Podstawowej w Kobielniku, a na miejscu III uplasowała się Martyna Drabik ze Szkoły Podstawowej w Lipniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci książek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uzyskane wyniki świadczą o wysokim poziomie umiejętności i zdobytej wiedzy.

Opracowanie: mgr Małgorzata Jamróz