Pasowanie Na Czytelnika 2023

przez | sobota, 30 grudnia, 2023

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe wydarzenie, a pierwsza wypożyczona książka na długo zapada w pamięć.
Dnia 19 grudnia uczniowie Ia i Ib oraz ich starsi koledzy i koleżanki z klasy II, III i IV, zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli specjalnie przygotowany na tę okazję spektakl pt. „Inna bajka”. Wspaniały występ młodzieży należącej do kółka teatralnego ZUM, pod kierunkiem Pani Marzeny Tomery, nie tylko uświetnił przebieg imprezy, ale przede wszystkim wniósł wiele treści wychowawczych i profilaktycznych. Przedstawienie zwróciło uwagę na problemy współczesnych dzieci, gdzie często jedyną rozrywką jest gra na komputerze, przez co nie rozwijają swojej wyobraźni i fantazji. Nasi młodzi aktorzy przypomnieli różne formy spędzania czasu wolnego w domu, a także jak ważne jest budowanie odpowiednich relacji między rodzeństwem. Następnie w obecności Pani Dyrektor mgr Barbary Kuchni pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Przedstawienie miały możliwość obejrzeć także przedszkolaki z Wiśniowej, Wierzbanowej i Poznachowic Dolnych. Dziękujemy za odwiedziny!
Po wprowadzeniu w magiczny świat książek pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, gdzie otrzymali garść informacji na temat regulaminu, wypożyczania, postępowania z książkami oraz zasadach zachowania w bibliotece. Następnie uczniowie zostali pasowani na Czytelnika i mogli samodzielnie wybrać i wypożyczyć książkę. Pamiątką tego wyjątkowego spotkania jest plakat „Nowych Czytelników”, gdzie każdy uczeń zapisał swoje imię. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały w prezencie wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki pt. ,,Wnuczka Antykwariusza’’ oraz zakładki do książek wykonane własnoręcznie przez uczniów klas III.
Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania. Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Opracowanie: mgr Maria Irzyk