Góra Grosza 2024

przez | poniedziałek, 25 marca, 2024

Nasze szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Góra Grosza to rokroczna akcja organizowana w szkołach i przedszkolach polegająca na wielkiej zbiórce monet. Zapoczątkowana została w 2000 r. To obecnie jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Zebrane monety przekazywane są na pomoc potrzebującym.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji na przełomie grudnia i stycznia. Klasy zbierały monety do przygotowanych na tę okazję pojemników. Uzbierane pieniądze przekazały Samorządowi Uczniowskiemu, który wyznaczył klasę, aby posegregowała oraz policzyła zebrane monety.
Idąc za wzorem poprzednich lat, Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić pyszną pizzą klasy, które uzbierały największą ilość pieniędzy na Górę Grosza.

Nagrodzone klasy:

Klasa 1a – wychowawca Marzena Tomera
Klasa 1b – wychowawca Beata Stasiak
Klasa 5b – wychowawca Jolanta Oskwarek
Klasa 8a – wychowawca Małgorzata Bednarczyk
Przedszkole w Wierzbanowej

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w zbiórkę monet. Dziękujemy klasom ósmym za segregowanie i liczenie góry monet!

Opracowanie: Samorząd Uczniowski