Pomysł, Projekt, Przedsiębiorczość. Wycieczka Klas Ósmych do Krakowa 26.10.2023

przez | poniedziałek, 6 listopada, 2023

Dnia 26 października uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta w parku trampolin GoJump. Ósmoklasiści wzięli tam udział w lekcji przedsiębiorczości. Dowiedzieli się jak odpowiednio planować, gospodarować budżetem oraz kreatywnie wykorzystywać szanse i zagrożenia. Podczas tych zajęć mieli możliwość skorzystania z atrakcji parku trampolin i wykonania tam ciekawych zadań przygotowanych przez instruktorów. Wszystkim czynnościom towarzyszyła nutka rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły wykazali się zaangażowaniem oraz umiejętnością współpracy. Każdy z nich mógł wejść na chwilę w rolę właściciela dużego kompleksu rekreacyjnego. To doświadczenie stało się punktem wyjścia do refleksji dla wielu uczniów. Po intensywnie spędzonym czasie uczestnicy wycieczki odbyli spacer po Rynku Głównym w Krakowie. Pogodny dzień oraz jesienna sceneria sprzyjały towarzyskim rozmowom oraz zawiązywaniu przyjacielskich relacji pomiędzy klasami. Czwartkowe popołudnie przyniosło wiele uśmiechu, a uczniowie mogli wrócić do domu bogatsi o nowe doświadczenia oraz miłe wspomnienia.

Opracowanie: mgr Małgorzata Bednarczyk