Biblioteka Szkolna w Projekcie „Zmysłoczułe Szkoły” 2024

przez | wtorek, 27 lutego, 2024

Od początku lutego w naszej bibliotece szkolnej realizujemy ogólnopolski projekt „Zmysłoczułe Szkoły: wyciszamy przerwy, wyciszamy szkoły, wyciszamy się.” Głównym celem jest dbanie o dziecięcy dobrostan, stworzenie w szkole miejsca, które pozwoli odpocząć od hałasu oraz będzie sprzyjać wyciszeniu emocji, a także uwrażliwi dzieci na funkcjonowanie i rolę zmysłów.
W czytelni stworzyliśmy takie miejsce, gdzie w każdy wtorek i czwartek o godz. 10:35 zapraszamy uczniów na „Zmysłoczułe przerwy w bibliotece”. Na miękkich poduszkach, przy aromatycznym zapachu z dyfuzora, dźwiękach muzyki relaksacyjnej oraz świetle z projektora gwiazd, dzieci i młodzież może się zrelaksować i złapać chwilę oddechu. Po pierwszych takich przerwach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, widać potrzebę ich organizacji. Zatem zapraszamy do biblioteki!
Po takim odpoczynku uczniowie wychodzą wzmocnieni do podejmowania kolejnych wyzwań jakie czekają ich na lekcjach.

Opracowanie: mgr Maria Irzyk